کد مطلب:  61582 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
فوت دو نفر بر اثر وقوع سیل در فارس

فوت دو نفر بر اثر وقوع سیل در فارس

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس از فوت دو نفر بر اثر آبگرفتگی و نجات 12 فرد گرفتار در سیل استان فارس خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی خوبیار، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس در مصاحبه با خبرنگاران از درگذشت دو نفر بر اثر سیل و آبگرفتگی شدید در استان شیراز و همچنین کمک رسانی و نجات 12 نفر دیگر که در این سیل گرفتار شده بودند خبر داده است.

به گفته خوبیار در پی طغیان رودخانه فصلی لامرد سه دستگاه خودرو همراه با 9 سرنشین آن در سیل گرفتار شده بودند که در این بین یکی از سرنشینان این خودروهای گرفتار جان خود را از دست داده بود.

 معاون امداد و نجات هلال احمر استان فارس اعلام کرد که متاسفانه در پی وقوع سیل در داراب نیز یکی از شهروندان این شهرستان جان خود را از دست داده است.

 سازمان هواشناسی روز گذشته با صدور هشدار قرمز با اشاره به تشدید و تداوم فعالیت سامانه بارشی آورده است که بارش شدید باران و تداوم آن همراه با وقوع رعد و برق و ریزش تگرگ و وزش باد شدید در استان‌های بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان و فارس پیش‌بینی شده بود.

در پایان لازم به ذکر است که سامان هواشناسی نسبت به اجتناب از توقف، تردد و جمع‌آوری تجهیزات در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از سفر و تردد در جاده‌ها، عدم تردد در خیابان‌های واقع شده در مسیل‌ها، پاکسازی کانال‌ها و آبراهه‌ها، بازگشایی دهانه پل‌ها، پاکسازی آبروهای منازل، عدم جابجایی عشایر کوچ‌رو، جمع آوری دام‌ها از حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آمادگی راهداری‌ها، فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌های امدادی برای مقابله با رخداد خسارات احتمالی سیل و آبگرفتگی توصیه کرده بود.

: برای دریافت مشاوره درباره فوت دو نفر بر اثر وقوع سیل در فارس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «فوت دو نفر بر اثر وقوع سیل در فارس» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید