بیوگرافی علیرضا پیری: تغییر تابعیت بعد از کسب 5 مدال! | آسمونی
کد مطلب: 60673 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی علیرضا پیری

بیوگرافی علیرضا پیری

علیرضا پیری از نفراتی بود که در اردوی تیم ملی پرورش اندام، خود را برای رقابت های فیتنس چلنج مسابقات جهانی اسپانیا آماده می کرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

علیرضا پیری زمانی به شکل جدی به کشتی می پرداخت تا جایی که علاوه بر پرداختن به کشتی پهلوانی، عنوان قهرمانی کشتی استانی، مقام سوم کشور و مقام سوم نیروهای مسلح را نیز به خود اختصاص داده بود. اما مصدومیت رباط صلیبی پیش از رفتن به سربازی و همچنین دوری از شرایط ورزش در دوران سربازی سبب شد که تغییر رشته داده و راهی فیتنس چلنج شود.

خودش درباره دوران سربازی می گفت: انسان جنگندگی اش را برای ورزش از دست می دهد و به این ترتیب دیدم دیگر حس و حال تمرین کشتی را ندارم. به این ترتیب این رشته را کنار گذاشتم.

او که دیپلم برق بود، پیش از حضور در رقابتهای جهانی درباره شرایط خود برای مسابقات جهانی می گفت: رکوردهایم به رکوردهای سال گذشته مسابقات جهانی نزدیک است. البته در این رشته داور نقش کلیدی دارد و نظر داور درباره درست و غلط بودن و تعداد حرکات بسیار تاثیرگذار است. با این حال امیدوارم که بتوانم رکوردهای خود را در مسابقات اسپانیا تکرار کنم.

 اطلاعات و بیوگرافی این ملی پوش فیتنس چلنج را از آغاز تا به مسابقات جهانی با هم مرور می کنیم:

  • نام: علیرضا پیری نیارق
  • تاریخ تولد: 2 شهریور 1376 در تهران
  • قد: 179 سانتی متر
  • وزن: 85 کیلوگرم
  • آغاز ورزش: 1378 با ژیمناستیک و بعدها فوتبال و کشتی
  • آغاز پرورش اندام: 1396 
  • عناوین و افتخارات: 1398- نفر چهارم مسابقات نچرال کشور / 1400- نفر اول کراس فیت تهران

رقابت های جهانی اسپانیا

ایران در بخش 6 نفره رقابت های فیتنس چلنج با ترکیب حسین رحیمی، امیر غلامزادگان، وحید وحدت، سعید نایینی، احمدرضا عبدالهی و رضا سلطانی نژاد به مصاف رقبای خود در بخش طلایی رفت. در نهایت تیم ملی ایران توانست در بخش تیمی 6 نفره به عنوان قهرمانی جهان دست پیدا کند.

در ادامه تیم ملی فیتنس چلنج در بخش دوبل در رده طلایی با ترکیب حسین رحیمی و علیرضا پیری عنوان نایب قهرمانی رقابتهای قهرمانی جهان در اسپانیا را از آن خود کرد. پس از آن، تیم ملی فیتنس چلنج در بخش دوبل در رده نقره ای با ترکیب حسین رحیمی و علیرضا پیری عنوان قهرمانی رقابتهای قهرمانی جهان در اسپانیا را از آن خود کرد و به مدال طلا دست یافت. 

 پیری آن گاه در رده طلایی مسابقات انفرادی فیتنس چلنج قهرمانی جهان به مدال نقره دست یافت. سرانجام در پایان رقابت های فیتنس چلنج علیرضا پیری و حسین رحیمی در بخش انفرادی و در رده نقره ای شرکت کردند و پیری که در رده طلایی به عنوان نایب قهرمانی رسیده بود، این بار مدال طلا را از آن خود کرد تا از این مسابقات صاحب 3 طلا و 2 نقره شود.

او در پایان این رقابتها همراه با امیرغلامزادگان اردوی تیم ملی را ترک کرد و بدون این که در جشن توزیع مدالهای خود شرکت کند، از بازگشت به کشور سر باز زد.

 

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی علیرضا پیری فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

Sport journalist & book author
runner & expert in radio
مهدی زارعی - خبرنگار، پژوهشگر تاریخ ورزش و نویسنده چهل کتاب ورزشی تا امروز

ثبت نظر درباره «بیوگرافی علیرضا پیری»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 8 = ?