علت لجبازی همسر در زندگی مشترک | آسمونی
کد مطلب: 61341 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چرا همسران در زندگی مشترک لجبازی می کنند؟

چرا همسران در زندگی مشترک لجبازی می کنند؟

سوالی که بسیاری از عزیزان میپرسند علت لجبازی همسرم چیست؟ چرا لجبازی میکند؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بنام یگانه عالم

قبل از پاسخ به این پرسش باید پرسید که شما با او چگونه رفتار میکنید. چون لجبازی نوعی رفتار دفاع گونه ایست که فرد برای نشان دادن قدرت از خود بروز میدهد. یکی از کارهایی که عامل لجباز شدن همسر می‌شود رفتار جستجوگرانه بیجاست!

جستجو در گوشی یا جیب همسر و اینکه از همسر با لحنی تند بپرسید که کجا بودی چرا دیر آمدی، موجب رفتار لجباز گونه می‌شود. در زندگی زناشویی لجبازی همان جنگیدن بر سر این است که هر کسی حرف خودش را به کرسی بنشاند. در زوج هایی که شناختشان ازهم کافی نیست و علاوه بر این از خیلی جهات در یک طبقه نیستند مانند: از نظر خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی و تحصیلات با هم اختلاف دارند، لجبازی بیشتر مشاهده می شود.

بروز لجبازی به اشکال گوناگون صورت میگیردمانند:گریه کردن، فریاد کشیدن، آسیب رساندن به دیگران و خود، ناسزا گفتن، شکستن وسایل خانه. در هنگام صحبت با این افراد باید لحنتان ارام و مثبت باشد و صبور باشید و مسئله ای که موجب لجبازی آن ها میشود از آن دوری کنید.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره چرا همسران در زندگی مشترک لجبازی می کنند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی) مطلب خواندنی و آموزشی در زمینه های سبک زندگی، خانواده، همسرداری، فرزندداری، ازدواج، آداب، اخلاق و روانشناسی.

ثبت نظر درباره «چرا همسران در زندگی مشترک لجبازی می کنند؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 6 = ?