کد مطلب:  62095 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست

حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز از اجباری نبودن حضور دانش آموزان در مدارس خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، بیونس جاوید، معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در سرتاسر کشور و همچنین استان البرز  و همچنین با بیان گلایه های برخی والدین از اجباری شدن آموزش در برخی مدارس استان البرز گفت: هر چند سیاست آموزش و پرورش تشویق و ترغیب دانش آموزان به آموزش حضوری و رفتن به مدرسه است ولی در این خصوص هیچ اجباری وجود ندارد و دانش آموزانی که به هر دلیل شرایط حضور در سر کلاس درس را ندارند، می‌توانند به صورت مجازی و از طریق شبکه شاد آموزش‌های خود را دنبال کنند.

وی در ادامه افزود: مدیران مدرسه به هیچ وجه حق ندارند دانش آموزان را با بهانه‌هایی چون نمره منفی و کم کردن نمره حضور در کلاس، دانش آموزان را وادار به آمدن به مدرسه بکنند.

جاوید در ادامه از لزوم برقراری آموزش مجازی در سامانه شاد خبر داد و افزود:هیچ دانش آموزی قرار نیست به خاطر عدم حضور در مدرسه از آموزش جا بماند چون بستر فضای مجازی برای آموزش همچنان آماده است و آموزش مجازی در هیچ مدرسه‌ای نباید متوقف شود. علاوه بر آموزش آنلاین، دانش آموزان می‌توانند از طریق شبکه شاد، به دروس آموزش داده شده به صورت آفلاین هم دسترسی داشته باشند.

 معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز در پایان در خصوص احتمال تعطیلی مدارس با توجه به شیوع سویه جدید کرونا در کشور گفت: بنا به دستور رئیس جمهور تعطیلی مدارس به شکل قبل اتفاق نمی افتد ولی تصمیم گیری در خصوص نحوه حضور دانش آموزان در مدارس با توجه به وضعیت هر استان به عهده استانداران گذاشته شده است. آموزش و پرورش دستگاهی مجری است و در این خصوص تابع مصوبات ستاد ملی و استانی کرونا است.

: برای دریافت مشاوره درباره حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «حضور دانش آموزان در مدارس اجباری نیست» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید