کد مطلب:  63998 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
عدم ابلاغ تعرفه های جدید پزشکی در سال 1401

عدم ابلاغ تعرفه های جدید پزشکی در سال 1401

بر اساس اعلام معاون دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور تعرفه های جدید پزشکی در سال 1401 هنوز ابلغ نشده است و هرگونه دریافت اضافی تخلف محسوب می شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دکتر سعید معنوی، معاون دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت کشور با اشاره به انتشار برخی جداول و گمانه‌زنی‌ها درباره جزئیات تعرفه‌های تشخیصی و درمانی 1401، ضمن تکذیب این جداول، تاکید کرد: دریافت وجه از مردم براساس این جداول تخلف است و تا زمان ابلاغ تعرفه‌های جدید، تنها تعرفه‌های مصوب هیات وزیران برای سال 1400 از سوی مراکز درمانی قابل دریافت است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: هر ساله تعرفه‌های خدمات بهداشتی و درمانی براساس روال مندرج در بند (الف) ماده (9) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، توسط شورای عالی بیمه سلامت پیشنهاد و با تایید سازمان برنامه و بودجه توسط هیات محترم وزیران تصویب می‌شود.

معنوی در خصوص نحوه تصویب تعرفه های جدید پزشکی در سال 1401 گفت: هر یک از این اعضای 9 گانه شورای عالی بیمه سلامت کشور شامل وزارت بهداشت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان برنامه و بودجه کشور، سازمان نظام پزشکی، سازمان بیمه سلامت، سازمان بیمه تامین اجتماعی، سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح و بیمه کمیته امداد امام خمینی (ره) باید پیشنهادات خود را برای تعرفه‌های خدمات درمانی صرفاً به دبیرخانه شورا ارائه دهند تا پس از بررسی و برگزاری جلسات کارشناسی و جمع‌بندی نظرات، پیشنهاد مصوب شورا به سازمان برنامه و بودجه ارسال شود. بنابراین هیچ یک از اعضا نمی‌تواند به صورت جداگانه نسبت به انتشار ارقام پیشنهادی خود اقدام کند.

وی در ادامه تاکید کرد:  جداولی از جزییات تعرفه‌های درمانی سال 1401 در فضای مجازی در حال انتشار است که بیشتر گمانه‌زنی بوده و هیچ کدام مورد تایید این دبیرخانه نیست و  باید توجه کرد که اعمال آن و دریافت وجه از مردم براساس این جداول غیرقانونی است.

این مقام شورای عالی بیمه سلامت کشور در پایان تاکید کرد: در حال حاضر و تا زمان ابلاغ تعرفه‌های درمانی سال 1401، تنها تعرفه‌ای که توسط مراکز قابل دریافت است، تعرفه‌های مصوب هیات وزیران برای سال 1400 است

: برای دریافت مشاوره درباره عدم ابلاغ تعرفه های جدید پزشکی در سال 1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عدم ابلاغ تعرفه های جدید پزشکی در سال 1401» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید