شیوع RSV؛ ویروسی بسیار مسری تر از امیکرون | آسمونی
کد مطلب: 61740 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
شیوع RSV؛ ویروسی بسیار مسری تر از امیکرون

شیوع RSV؛ ویروسی بسیار مسری تر از امیکرون

بر اساس اطلاعات منتشر شده، ویروس جدیدی دی ایالات متحده در حال منتشر شدن است که بسیار مسری تر از امیکرون می باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از بیزینس نیوز، دکتر رجینالد واشنگتن، مدیر ارشد پزشکی در بیمارستان کودکان ایالات‌متحده آمریکا با اشاره به شیوع گونه جدیدی از یک ویروس با قابلیت سرایت بالاتر از امیکرون گفت: در حال حاضر این ویروس که با نام سنسیتیال تنفسی (RSV) شناخته می شود از نظر شیوع بر جدیدترین سویه کووید 19 یعنی امیکرون در شهر دنور و مناطق اطراف آن غالب است.

وی در ادامه افزود: این ویروس بسیار مسری است و در سیستم مدرسه همچنین در سرتاسر مهدکودک‌ها و خانه‌ها بسیار شایع است.

وی در خصوص ماهیت این ویروس و جامعه هدف اصلی آن این چنین توضیح داد: ویروس سنسیشیال تنفسی باعث ایجاد عفونت در ریه‌ها و مجاری تنفسی فرد می‌شود. این ویروس می‌تواند باعث بیماری شدید در برخی از افراد ازجمله نوزادان، نوزادان نارس، افراد مسن و افرادی شود که از شرایط پزشکی زمینه‌ای رنج می‌برند.

در مورد علائم و نشانه های این ویروس می توان گفت که این ویروس علائمی مشابه علائم کووید مانند آبریزش بینی، سرفه خشک، گلودرد و سردرد دارد. موارد شدید ممکن است باعث مشکل در تنفس، تنفس سریع، ذات‌الریه یا برونشیت شود.

در واقع فرق میان این و ویروس و ویروس کرونا در این است که ابتلا به کووید در کودکان ممکن است منجر به علائم خفیف شود و ابتلا به ویروس سنسیتیال تنفسی می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی ایمنی کودکان را کاهش و خطر ابتلا به سویه امیکرون ویروس کرونا را افزایش دهد.


بر اساس آمار منتشر شده در آیالات متحده آمریکا، ویروس سنسیتیال تنفسی سالانه موجب مرگ‌ومیر 100 تا 500 کودک زیر 5 سال می‌شود.


همچنین بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها نشان می‌دهد که در میان بزرگسالان بالای 65 سال، سالانه حداقل 14هزار نفر بر اثر ویروس سنسیتیال تنفسی جان خود را از دست می‌دهند.

در پایان لازم به ذکر است با وجود افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس سنسیتیال تنفسی، مقامات بهداشتی همچنان از والدین می‌خواهند که در صورت منفی بودن آزمایش کووید-۱۹ فرزندشان و وجود علائم مشابهی با این ویروس مراقب باشند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره شیوع RSV؛ ویروسی بسیار مسری تر از امیکرون فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «شیوع RSV؛ ویروسی بسیار مسری تر از امیکرون»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?