کد مطلب:  753 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 8 دقیقه
شوخی و عذرخواهی

شوخی و عذرخواهی

از شوخی سوشا مکانی تا عذرخواهی او در مصاحبه : سوشا مکانی دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس مدتی است سکوت کرده و...
زمان مطالعه: 8 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

از شوخی سوشا مکانی تا عذرخواهی او در مصاحبه :

سوشا مکانی دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس مدتی است سکوت کرده و کمتر با رسانه‌ها حرف می‌زند البته طی همین مدت اتفاقات جالبی افتاد که یکی از این اتفاقات نشان دادن عدد 6 آن هم در لباس تیم ملی توسط گلر پرسپولیس بود. به همین بهانه با سوشا مکانی تماس گرفتیم که گپ و گفت ما تبدیل به یک مصاحبه نسبتاً بلند شد.

 می‌خواهیم از کمی پیشتر آغاز کنیم. پستی در اینستاگرام گذاشتی که برخی‌ها ظاهر تو را با داعشی‌ها مقایسه کردند در حالی که به خاطر «تیم ‌‌هاوارد» این کار را کردی و... ماجرا چه بود؟

تیم ‌هاوارد گلر خوبی است اما (باخنده) من نه داعشی هستم و نه الگوی خاصی دارم، شبیه هیچ‌کس هم نیستم. تیپ و ظاهر هر کس به خودش مربوط است و شاید این قیافه من مورد توجه یکسری افراد نباشد و شاید هم باشد. به نظر همه دوستان احترام می‌گذارم.

لابد دقت کردی تیپ و قیافه‌ات شبیه سعید معروف کاپیتان تیم ملی شده است؟ سعید معروف که سالار است. من به خودم اجازه نمی‌دهم درباره تیپ و قیافه کاپیتان شایسته تیم ملی والیبال صحبت کنم یا نظری بدهم. آنچه می‌دانم این است که والیبالیست‌های ایرانی با غیرت و تعصب بازی کرده و نام کشورمان را در جهان بلندآوازه می‌کنند.

حالا که حرف از والیبال شد می‌خواستیم بدانیم خودت هم اهل والیبال هستی؟ چه جور هم! ورزش مورد علاقه‌ام بعد از فوتبال، والیبال است و اگر حمل بر خودستایی نباشد در سالن و ساحل بد بازی نمی‌کنم.

در چه پستی؟

بیشتر اسپک می‌زنم اما پاسور بدی هم نیستم. پارسال که آقای دایی سرمربی پرسپولیس بود سر تمرینات خیلی بازی می‌کردیم و بازار کرکری هم داغ بود.

بازی علی دایی چطور بود؟

والیبال علی‌آقا حرف ندارد البته در تیم پرسپولیس خیلی‌ها والیبالیست هستند.

بهترین والیبالیست پرسپولیس چه کسی است؟

بدون شک محسن بنگر که برای خودش یک پا شهرام محمودی است!

جداً؟!

باور نمی‌کنید اگر تیم منتخب والیبال پرسپولیس را جمع کنیم می‌تواند منتخب همه تیم‌های فوتبال لیگ برتر را شکست دهد. (تأکید می‌کند) منظورم فوتبالیست‌هایی است که والیبال بازی می‌کنند نه یک تیم والیبال را! به قول معروف تیم منتخب والیبال پرسپولیس آماده مسابقه است!

پاسور تیم منتخب والیبال پرسپولیس چه کسی‌ می‌تواند باشد؟

خودم هم می‌توانم خوب پاس بدهم ولی افشین اسماعیل‌زاده هم بد نیست.

در سایر پست‌ها چه کسانی می‌توانند بازی کنند؟

لیبروی تیم ما مهرداد کفشگری است. اسپوکر قطر پاسور محسن بنگر است. خودم و محمد عباس‌زاده هم دریافت‌کننده‌های قدرتی تیم به شمار می‌رویم. قول می‌دهم هیچ تیمی حریف ما نشود.

محمد موسوی تیم شما کیست؟

داشت یادم می‌رفت رضا نورمحمدی هم مدافع روی تور ماست البته والیبال محمد نوری هم خیلی خوب است.

راستی شنیدی که به احتمال فراوان محمد نوری به المسیمیر قطر می‌رود؟ حتی گفته می‌شود او تست پزشکی هم داده و...

به خودم اجازه نمی‌دهم در زندگی حرفه‌ای همبازیانم دخالت کنم. محمد نوری کاپیتانی قابل ‌احترام برای من بوده و هست و قطعاً بهترین تصمیم را می‌گیرد. نوری چه کنار ما در پرسپولیس باشد و چه نباشد برایش آرزوی موفقیت دارم.

زمانی که همراه تیم ملی در خارج از کشور به سر می‌بردی، ایگور پانادیچ مربی گلرهای پرسپولیس مصاحبه کرد و گفت سوشا مکانی پتانسیل این را دارد تا گلر اول تیم ایران شود!

خدا را شکر من هیچ نسبت فامیلی با مربیان کروات یا سایر مربیانم ندارم که تعاریف آنها سوءتعبیر شود. همواره سعی کردم در تمرینات کم نگذارم و خوشحالم مربی‌ام در پرسپولیس چنین نظری دارد.

البته برخی از منتقدان تو هم نسبت به تصمیم کروش برای دعوت سوشا مکانی به تیم ملی اعتراضاتی داشتند!

هر حرفی بزنم یکسری سوءبرداشت می‌شود. به هر حال هر بازیکنی بالا و پایین دارد. هیچ فوتبالیستی نمی‌تواند همیشه 100 باشد. شما دقت کرده باشید لیونل مسی و کریستیانو رونالدو هم افت داشته‌اند یا همین کاسیاس که مدتی است در بحران به سر می‌برد. آیا کسی می‌گوید کاسیاس نباید به تیم ملی دعوت شود؟

بله در اسپانیا هم انتقاداتی نسبت به دعوت کاسیاس به تیم ملی انجام می‌شود! ولی آنچه مهم است نظر دل‌بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیاست. نظر کارلوس کروش هم همین است و هیچ‌کس حق دخالت در کار سرمربی تیم ملی را ندارد. شما بروید از مربیان تیم ملی بپرسید؛ هر وقت دعوت شدم با تمام وجود کار کردم، هرگاه هم دعوت نشدم گلایه‌ای نداشتم. شما دیدید در آخرین اردوی تیم ملی قبل از سفر به جام جهانی خط خوردم اما اعتراضی نکردم.

چرا؟

چون کارلوس کروش مرا قانع کرد. ایشان دلیل آورد که چون به دلیل اتفاقات پس از بازی با کره‌ جنوبی اولین بازی تیم ملی در جام جهانی 2014 محروم هستم نمی‌تواند ریسک کند. من هم نظر کروش را قبول کردم چون منطقی بود البته با سرنوشت نمی‌شود جنگید. گذشته هم تمام شده و باید به فکر آینده بود.

با وجود علیرضا حقیقی فکر می‌کنی به دیگر گلرهای تیم ملی بازی برسد؟ یک زمانی می‌گفتند با وجود سیدمهدی رحمتی به هیچ گلر دیگری در تیم ملی بازی نخواهد رسید، دیدید که این طور نشد. تیم ملی نه ارث پدری کسی است و نه هیچ فردی می‌تواند به موقعیتی که دارد دل خوش کند. این مسئله در مورد خود من که افتخار دعوت به تیم ملی را دارم صدق می‌کند. از همه اینها گذشته کارلوس کروش یک مربی حرفه‌ای است و کسی را در ترکیب اصلی می‌گذارد که بتواند به تیم ملی کمک کند. نظر ایشان هم همیشه محترم است.

با علیرضا حقیقی مشکلی نداری؟ (بلادرنگ) هیچ وقت!

اخیراً چی؟

نه، من با هیچ‌کس مشکلی ندارم؛ علیرضا حقیقی که جای خود دارد. از بچگی در اردوهای تیم‌های ملی پایه‌ای با هم رشد کردیم و بالا آمدیم.

حقیقی در کنفرانس مطبوعاتی اخیرش گفته بود که پرسپولیسی بودن به نشان دادن عدد 6 نیست. برخی‌ها می‌گویند شاید منظور گلر اول تیم ملی سوشا مکانی بوده باشد؟

مگر علیرضا اسم آورد؟ اسم که نیاورد! ضمن آنکه هرکس عرق و تعصب به تیمش را یک جوری نشان می‌دهد. قرار نیست همه ما شبیه هم رفتار کنیم.

ولی قبول داری سوشا مکانی پاره‌ای اوقات رفتارهایی بروز می‌دهد که همه را غافلگیر می‌کند؟!

من همین هستم؛ آدمی صاف و شاید هم ساده که هر چه در دلم بگذرد بروز می‌دهم. اصلاً سیاستمدار نیستم. خیلی‌ها هستند که کارشان را با سیاست و زرنگی پیش می‌برند. در دل‌شان یک چیزی است و در ظاهر چیز دیگری نشان می‌دهند اما سوشا مکانی این طور نیست.

بی‌تعارف نشان دادن عدد 6 آن هم با لباس تیم ملی بازخورد جالبی نداشت؛ این حرف را می‌پذیری؟

راستش را بخواهید آن اتفاق در یک جمع خصوصی افتاد. داشتم با عکاس خبرورزشی مجتبی صالح شوخی می‌کردم که آن عکس گرفته شد و... البته مجتبی چند سالی است که به عنوان عکاس در تمرینات پرسپولیس حضور دارد و با هم رفاقت خوبی داریم. من هم آن لحظه با او شوخی کردم و گفتیم و خندیدیم.

کجا بود؟

جلوی در هتل آزادی و قبل از رفتن به فرودگاه برای سفر به ازبکستان دقایقی معطل بودیم که مجتبی از راه رسید و...

ولی سردار آزمون هم کنارت بود.

بله، داشتیم همگی با هم شوخی می‌کردیم اما بعدش که آن عکس منتشر شد متوجه اشتباهم شدم. من آنقدر شهامت دارم که وقتی مرتکب اشتباهی شدم، بپذیرم. لباس تیم ملی جای بحث باشگاهی و کرکری‌های استقلال و پرسپولیس نیست. اشتباه کردم و از همه مردم بابت این اتفاق سهوی عذرخواهی می‌کنم.

از هواداران استقلال هم عذرخواهی می‌کنی؟

عرض کردم از همه دوستداران تیم ملی عذرخواهی می‌کنم. وقتی بحث تیم ملی ایران وسط می‌آید همه ما فقط باید به پرچم 3 رنگ کشورمان فکر کنیم و برای آن بجنگیم.

پس با این تفاسیر دیگر شماره 6 را نشان نمی‌دهی؟

چرا، در تیم ملی دیگر عدد 6 را نشان نمی‌دهم ولی در خارج از اردوی تیم ملی باز هم این عدد را نشان می‌دهم. بعضی وقت‌ها این عدد فراموش می‌شود و لازم است یادآوری شود (با صدای بلند می‌خندد!)

منظورت پرویز مظلومی و نشان دادن عدد 4 است؟

آقای مظلومی بزرگ‌تر من است و قصد بی‌احترامی به ایشان را ندارم اما همه باید عدد 6 را به خاطر بسپارند!

فکر نمی‌کنی این عدد 6 نشان دادن‌ها در آینده، کار دست تو بدهد؟

چطور؟!

اگر روزی بخواهی به استقلال بروی با نشان دادن عدد 6 چه می‌کنی؟

هرگز به استقلال فکر هم نمی‌کنم. مطمئن هستم تا آخرین روزی که زنده‌ام پرسپولیسی خواهم ماند. اگر هم روزی از این تیم جدا شوم تا آخر عمر به پیراهن قرمز وفادار می‌مانم.

بسیار خب، این روزها با 9 نفر تمرین می‌کنید. حضور این تعداد بازیکن در تمرینات پرسپولیس برای این تیم خوب است؟

طبیعی است قرارداد یکسری از بازیکنان تمام شده و یکسری دیگر هم بلاتکلیف هستند. ان‌شاءا... به زودی تیم کامل می‌شود و با قدرت برای فصل آینده استارت می‌زنیم اما اگر اجازه بدهید می‌خواهم نکته‌ای را درباره شباهت تمرینات بدنسازی پرسپولیس و تیم ملی عنوان کنم.

بفرما...

تمرینات بدنسازی ما در تیم ملی با تمرینات روز دنیا همخوانی دارد. شاید ندانید اما دکتر «دیگو»ی آرژانتینی که در تیم ملی با ما کار می‌کند مربی اختصاصی لیونل مسی بوده است. او تمرینات ویژه‌ای می‌دهد و خوشحالم سر تمرین پرسپولیس تای‌هومیر هم شبیه همین تمرینات را انجام می‌دهد.

این روزها صحبت از پیوستن احتمالی رامین رضاییان و مهرداد جماعتی به پرسپولیس است؛ در این رابطه نظری نداری؟

هر دو، بازیکنانی باکیفیت هستند. با رامین رضاییان که در تیم ملی هم‌اتاق هستم و مهرداد هم همبازی من در فولاد خوزستان بوده است. این دو بازیکن می‌توانند به پرسپولیس کمک کنند و امیدوارم زمینه برای جذب آنها فراهم شود.

هواداران پرسپولیس بابت فصل آینده نگران هستند؛ آیا این نگرانی به‌حق است؟

طرفداران حق دارند و تا وقتی که اتفاقات مثبتی نیفتد این نگرانی‌ها وجود دارد. ما خودمان هم به عنوان بازیکن نگران فصل آینده هستیم. الان وقت تقویت تیم است. فصل گذشته هواداران خیلی زجر کشیدند و مشکلات فراوانی را تجربه کردیم. ان‌شاءا... با تدابیر مسئولان جدید سال خوبی را پیش رو داشته باشیم.

موضع تو در قبال مذاکره پرسپولیس با وحید طالب‌لو چیست؟

موضع خاصی ندارم. مربی بزرگی مثل برانکو به طور حتم همه مسائل را در نظر می‌گیرد و بعد چنین تصمیمی اتخاذ می‌کند. مطمئن هستم تمام این تصمیم‌ها در جهت تقویت پرسپولیس است. نه به عنوان سوشا مکانی بلکه به عنوان یک هوادار می‌گویم قدم وحید طالب‌لو روی چشم ما!

این حرف را از ته دل زدی؟

شک نکنید! اصلاً بروند کاسیاس را بیاورند. هر کس که به پرسپولیس بتواند کمک کند از حضورش استقبال می‌کنیم.

(به شوخی) در پایان مصاحبه ما نمی‌خواهی مثل سایر بازیکنان بابت مسائل مالی ناله و گلایه کنی؟!

من اهل نالیدن نیستم. شاید بیشتر از همه هم مشکل داشته باشم ولی چنین مشکلاتی را نباید رسانه‌ای کرد. خود من در طول فصل یک بار هم در مورد گرفتاری‌های مالی حرف نزدم. الان هم نمی‌خواهم در این رابطه مصاحبه کنم و هر حرفی داشته باشم رودرروی مسئولان خواهم زد. سوشا مکانی مثل برخی‌ها نیست که 90 درصد پول‌شان را می‌گیرند و سیاه‌بازی می‌کنند!

مگر پرسپولیس چنین بازیکنی دارد؟

بله، هم این فصل و هم فصول گذشته پرسپولیس از این بازیکنان فت و فراوان داشته و امیدوارم مدیران پرسپولیس فرقی بین این افراد و کسانی که مسائل مالی را رسانه‌ای نمی‌کنند، بگذارند.

  منبع : افکار نیوز    
نظر خود را درباره «شوخی و عذرخواهی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید