کد مطلب:  61616 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سونی از PlayStation VR2 رونمایی کرد

سونی از PlayStation VR2 رونمایی کرد

کنسول واقعیت مجازی جدید سونی معرفی شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، شرکت سونی با حضور در مراسم CES 2022، از جدیدترین هدست واقعیت مجازی خود به نام PlayStation VR2 رونمایی کرد و مشخصات آنرا منتشر کرد.

مشخصات منتشر شده در زمینه این دستگاه واقعیت مجازی، بسیاری از شایعات پیرامون آنرا تایید می کند. دستگاه PS VR2 از قابلیت شناسایی چشم بهره می برد و همچنین از افزونه حرکتی، جهت شناسایی حرکت دستها و عملیات های انجام شده توسط دست ها پشتیبانی می کند که در PS VR2 با نام کنترلرهای حسی شناخته می شود.

در این دستگاه واقعیت مجازی، حرکات انجام شده توسط دست ها به وسیله دوربین های هدست حس می شود. این قضیه به این معنی است که در حین تجربه و استفاده از VR2 می توانید به هر سمتی که می خواهید بچرخید و با محیط تعامل کنید و در عین حال همچنان سیستم ردیابی، فعالیت های شما را تشخیص خواهد داد. این در حالیست که در کنسول واقعیت مجازی PS VR، می بایست حتما روبروی دوربین تشخیص حرکت قرار می گرفتید تا شناسایی و ردیابی انجام می شود.

هدست واقعیت مجازی PS VR2 از یک صفحه نمایش 4K HDR OLED بهره می برد و زاویه دید 110 درجه ای را با رزولوشن 2000 در 2040 به ازای هرچشم به بازی باز می دهد. این در حالیست که PS VR زاویه دید 100 درجه ای را با رزولوشن 960 در 1080 را برای هرچشم نمایان می کرد. 

استفاده از یک موتور لرزشی در این واقعیت مجازی، به بازیباز حس تعامل بیشتر با محیط را در لحظات حساس می دهد. مثلا به هنگام پرتاب شدن یک شی در بازی و گذشتن آن از کنار شما، این موتور فعال شده و حس عبور یک جسم را از کنار شما را القا خواهد کرد. در عین حال هدست می تواند حرکات چشم بازیباز را تشخیص دهد.

مشخصات فنی PlayStation VR2

ویژگی ها PS VR2 PS VR
صفحه نمایش OLED OLED
رزولوشن 2000×2040 (به ازای هر چشم) 960×1080 (به ازای هر چشم)
نرخ تازه سازی  120Hz,90Hz 120Hz,90Hz
میدان دید ~110 درجه ~100 درجه
دوربین ها چهاردوربین ردیاب حرکتی ندارد
نوع اتصال USB Type-C HDMI,USB
صدا Built-in microphone and stereo headphone jack Built-in microphone and stereo headphone jack
بازخورد موتورهای لرزشی ندارد

 

این کنسول واقعیت مجازی، به عنوان افزونه VR کنسول PS5 شناخته می شود و برای نسل جدید عرضه خواهد شد. در کنار عرضه این کنسول قرار است یک بازی VR جدید با همکاری Guerilla Games و Firesprite Games برای این کنسول واقعیت مجازی ساخته شود که با نام Horizon Call of the Mountain معرفی شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره سونی از PlayStation VR2 رونمایی کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سونی از PlayStation VR2 رونمایی کرد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید