کد مطلب:  59034 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا

واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا

امیدواریم امشب و فردا بتوانیم به همه حساب‌های نزد سازمان بورس، شرکت سپرده گذاری مرکزی و سازمان خصوصی‌سازی حدود ۴۰ درصد سود را واریز کنیم.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی : با اشاره به پرداخت 50 درصد از سود سهام عدالت سال 1398 در اسفند ماه سال گذشته گفت: پرداخت سود شرکت‌ها به این ترتیب است که بعد از برگزاری مجمع شرکت، پرداخت سود مشخص شود و تا 8 ماه بعد از مجمع، شرکت‌ها موظف هستند سود را به سهامداران پرداخت کنند. برای اینکه این فرآیند بتواند به صورت متمرکز انجام شود سازمان بورس تصمیم گرفته است که سود سهامداران مستقیم سهام عدالت و نیز سود سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی تجمیع و به طور هماهنگ به حساب سهامداران عدالت پرداخت شود.

واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا
واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا

وی در ادامه داد: بر اساس همین برنامه زمانی توزیع سود شرکت‌ها، 50 درصد سود که تا قبل از سال جمع شده بود در اسفند ماه پرداخت شد و مقرر شد 50 درصد باقی مانده نیز در اسرع وقت پرداخت شود؛ البته متاسفانه بعضی از شرکت‌های سرمایه پذیر که باید در آن موعد زمانی سود را پرداخت می‌کردند در پرداخت سود تاخیر داشتند و به همین خاطر برنامه پرداخت سود به تاخیر افتاد.

دهقان با بیان اینکه از امشب پرداخت مرحله دوم سود انجام می‌شود، گفت: مایل بودیم همه 50 درصد باقی مانده سود را پرداخت کنیم، ولی دو اتفاق مانع شد که این سود واریزی از 50 درصد کمتر باشد. یکی اینکه دو مورد از شرکت‌های سرمایه پذیر افزایش سرمایه داشتند و این افزایش سرمایه می توانست از محل سود سهامداران انجام شود؛ البته به نفع سهامدار بود که در افزایش سرمایه شرکت کنند و از مزایای دریافت سهم جدید بهره مند شده و ارزش بیشتری برایشان ایجاد شود. براین اساس، تصمیم گرفتیم تا سود را از این دو شرکت نگیریم تا سهامداران در افزایش سرمایه شرکت کنند.

وی ادامه داد: در نظر داشته باشید که این دو شرکت متاسفانه سود خود را پرداخت نکردند. شرکت مخابرات ایران یکی از این دو شرکت است که با وجود به پایان رسیدن موعد 8 ماهه خود هیچ بخشی از سود خود را پرداخت نکرده است؛ دومین شرکت نیز شرکت مپنا است که تاکنون تنها تقریبا یک سوم سود خود را پرداخت کرده اما هنوز دو سوم آن را پرداخت نکرده است.

رییس سازمان بورس ادامه داد: خلف وعده این شرکتها و برخی شرکتهای دیگر که سود را با تاخیر پرداخت کردند، که البته طبق ضوابط انضباطی سازمان بورس برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت، باعث شد که تا امروز پرداخت سود سهامداران عدالت به تاخیر بیافتد و ما نهایتا تصمیم گرفتیم که بدون دریافت سود از این دو شرکت آنچه که تاکنون تجمیع شده است از سود که حدود 40 درصد سود است را به سهامداران عدالت پرداخت کنیم.

میزان سود چقدر است؟

دهقان با بیان اینکه این 40 درصد برای کسانی که برگه سهام عدالت یک میلیون تومانی یا ارزش سهام آنها یک میلیون تومان بوده کمی بیش از 144 هزار تومان خواهد بود و برای کسانی که ارزش سهام آنها 530 هزار تومان بوده است اندکی بیش از 76 هزار تومان خواهد بود. سایر سهامداران هم به همین تناسب سود دریافت میکنند.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که بخشی از سهامشان را قبل از تقسیم سود گذشته فروخته اند به همان اندازه که سهامشان باقی مانده، سود به آنها تعلق خواهد یافت.

: برای دریافت مشاوره درباره واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «واریز سود سهام عدالت طی امشب و فردا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید