کد مطلب:  64921 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سرقت صندوق امانات بانک ملی ایران

سرقت صندوق امانات بانک ملی ایران

در اقدامی عجیب سارقان پایتخت توانستند صدها صندوق امانت بانک ملی ایران را سرقت کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی در تعطیلاتی که گذشت خبری منتشر شد مبنی بر اینکه تعداد زیادی از صندوق امانات یکی از شعب بانک ملی تهران ربوده شده و سارقان حتی تجهیزات اتاق سرور و مرکز مانیتورینگ را هم به سرقت بردند.

پس از انتشار خبر سرقت صندوق امانت شعبه بانک ملی رو به روی دانشگاه تهران رییس پلیس آگاهی تهران اعلام کرد: به محض اطلاع از وقوع سرقت پیگیری‌ های لازم برای دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ویژه قرار گرفت و همینطور چند نفر از کارکنان بانک که در بررسی های اولیه در این حادثه قصور و سهل انگاری داشته‌ اند تحت نظر قرار گرفته و تحقیقات از آنها ادامه دارد.

روابط‌ عمومی بانک‌ ملی ایران هم اعلام کرد: در چارچوب مقررات قانونی در حال پیگیری خسارات وارده بوده و فعالیت شعبه دانشگاه نیز طبق روال سابق ادامه دارد.

گفته شده حتی سیستم هشدار بانک به موبایل رییس بانک و سامانه پلیس متصل بوده!

بانک ملی شعبه دانشگاه

این یکی از عجیب ترین سرقت های پایتخت با وجود سیستم های مجهز و بروز می باشد و اینکه چطور می توان صدها صندوق امانت را در چنین جایی ربود و ردی هم نگذاشت.

توضیحات تکمیلی این است که در تعطیلات اخیر سارقان توانستند از ساختمان مجاور وارد شعبه ممتاز بانک ملی در خیابان انقلاب روبروی دانشگاه تهران شده و حدود 250 عدد صندوق امانات را باز و اموال آنرا با خود بردند.

اما جزئیات بیشتر در مورد نحوه سرقت صندوق امانات

سارقان از طریق در پشت ساختمان که گفته شده در داخل پارکینگ داخلی وجود دارد با تخریب و بریدن قفل وارد ساختمان شدند و سپس بعد از اینکه در گاوصندوقی بزرگ را برش دادند با بر هم زدن رمز آن به محوطه صندوق امانات بانک ملی وارد شدند. گویا  250 صندوق امانات تخریب شده و محتویات 169 صندوق هم تخلیه شده است.

نظر خود را درباره «سرقت صندوق امانات بانک ملی ایران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید