زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد | آسمونی
کد مطلب: 60398 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد

زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 تا پایان هفته جاری منتشر میشود
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کلاس های آموزشی پذیرفته شدگان این آزمون در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از آبان ماه آغاز خواهد شد.

فاطمه زرین آمیزی در ادامه گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال 1400 دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی طی روزهای 6 تا 8 تیر برگزار شد و تعداد 634 هزار و 54 داوطلب در این آزمون شرکت کردند که حدود 53 درصد داوطلبان را زنان تشکیل می دادند.

وی افزود: آزمون ارشد 1400، در 6 گروه آموزشی برگزار شد که در گروه علوم انسانی بیش از 408 هزار نفر، در گروه علوم پایه بیش از 35 هزار نفر، در گروه فنی و مهندسی بیش از 125 هزار نفر، در گروه کشاورزی و منابع طبیعی 14 هزار و 672 نفر، در گروه هنر 46 هزار و 856 نفر ، در گروه دامپزشکی 2 هزار و 545 نفر و مجموعا 634 هزار و 59 داوطلب در این آزمون شرکت کردند. از مجموع 131 رشته  امتحانی آزمون کارشناسی ارشد، 64 رشته آن "بین رشته ای" است و داوطلب می توانست به جز رشته اول خود در این رشته ها نیز متقاضی باشد.

سخنگوی سازمان سنجش اعلام کرد: ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته حدودا ۱۴۷ هزار نفر بود و حدودا ۱۳۰ هزار ظرفیت نیز در دانشگاه آزاد اسلامی وجود داشت و با توجه به ضریب ریزش ها، امسال ظرفیت پذیرش داوطلب ارشد در کل زیر نظام ها حدود ۳۰۰ هزار نفر پذیرش می شوند و تقریبا ۵۰ درصد داوطلبان می توانند وارد دانشگاه شوند.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «زمان اعلام نتایج نهایی آزمون ارشد مشخص شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 4 = ?