کد مطلب:  64648 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
رها شدن یک نوزاد دیگر در خیابان های تهران!

رها شدن یک نوزاد دیگر در خیابان های تهران!

متاسفانه شمار نوزادانی که در خیابان ها رها می شوند رو به افزایش است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، نوزادی دیگر در حوالی میدان ونک تهران در ساعت 4 صبح جمعه 6 خرداد پیدا شد. تصویر این نوزادی که در پتو مسافرتی پیچیده شده بود با عنوان "یک نوزاد دیگر در یکی از خیابان های تهران" در فضای مجازی منتشر و پخش شده که با واکنش ها و انتقادهای کاربران زیادی همراه شده است.

محمدرضا محبوب فر، پژوهشگر و جامعه شناس آسیب های اجتماعی ضمن اشاره به لزوم بررسی داده های آماری معضلات اجتماعی اعلام کرد: «تا زمانی که آمار آسیب های اجتماعی به صورت پنهان باشد معضلات حل نشده باقی می مانند. طبق گزارش‌های منتشر شده، در 10 روز حدود پنج هزار نوزاد در خیابان رها شدند.»

روزانه بین 2000 تا 2500 جنین و نوزاد سقط یا رها می شوند.

  1. کاربران زیادی در شبکه های اجتماعی ابراز تاسف و ناراحتی کردند که زندگی در ایران با وجود شرایط دشوار و معضلات معیشتی و اقتصادی، نامناسب شده و زندگی بسیاری از مردم دچار تغییراتی شده که حتی نمی توانند از فرزند خود نگهداری کنند.
  2. گروهی دیگر از کاربران عنوان کردند وقتی خانواده ای توان و شرایط بزرگ کردن فرزند را ندارد پس چرا برای جلوگیری از بارداری اقدامی نمی کنند؟
  3. دسته ای دیگر از کاربران نیز حذف غربالگری، ایجاد طرح جوانی جمعیت و چنین اقداماتی را مورد نقد قرار دادند و گفتند فرزندآوری به هر قیمتی و با عدم فروش محصولات پیشگیری از بارداری نتیجه اش همین می شود.

در چند روز گذشته، کودکی که در سطل آشغال پیدا شده بود نامش را امید گذاشتند و حتی محسن ابراهیم زاده خواننده سرشناس کشورمان درخواست فرزندخواندگی او را داده بود. وقتی برخی خانواده ها مشاهده می کنند که سرگذشت نوزادانشان پس از رهاشدن بسیار بهتر می شود این اقدام از جانب خانواده های کم بضاعت دیگر هم ممکن است رخ دهد.

: برای دریافت مشاوره درباره رها شدن یک نوزاد دیگر در خیابان های تهران! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رها شدن یک نوزاد دیگر در خیابان های تهران!» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید