کد مطلب:  60128 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دیدار وزیرامورخارجه با جوزف بورل

دیدار وزیرامورخارجه با جوزف بورل

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و جوزف بورل در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد دیدار کردند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران و جوزف بورل، مسئول ارشد اتحادیه اروپا در ادامه دیدارهای روز سه شنبه در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و در خصوص موضوعات مختلف از جمله برجام و تحولات افغانستان گفتگو و تبادل نظر نمود.

وزیر امور خارجه در این ملاقات اظهار داشت: همانطور که قبلاً گفته شده است، ما با جدیت در حال بررسی سوابق مذاکراتی هستیم و دولت جدید مذاکرات را از سر خواهد گرفت. دولت جدید در حال مرور و مطالعه پرونده مذاکرات انجام شده است. نه اتلاف وقت می‌کند، نه رفتار غیر سازنده آمریکا را می‌پذیرید و نه کشور را معطل وعده‌های توخالی سابقه‌دار خواهد کرد.

وی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های بورل برای پیگیری فرآیند مذاکرات، افزود: سه کشور اروپایی بجای فشار به آمریکای ناقض برجام برای بازگشت به تعهداتش، مدام خواستار تعجیل ایران به انجام مذاکرات هستند. همه طرف‌ها باید بدانند، برجام می‌بایست برای ایران نتایج ملموس داشته باشد و در عمل، برداشتن تحریم‌های غیرقانونی را ببینیم. 

جوزف بورل در این ملاقات اظهار داشت: بنظر من موفقیت برجام نه تنها برای ایران و 4+1 بلکه برای منطقه و جهان بسیار مهم است. اتحادیه اروپا همواره از سیاست و اقدام مخرب ترامپ در خروج از برجام انتقاد کرده است و در این خصوص شفاف بوده است ولی تصمیم دولت جدید آمریکا فصل نوینی برای حفظ و احیای برجام ایجاد کرده است.

بورل ضمن بیان گزارشی از پیشرفت‌ها و چالش‌ها در وین خاطر نشان کرد: مسئولیت آمریکا نسبت به ایجاد وضعیت فعلی روشن است اما در عین حال همه طرف‌ها باید کمک کنند تا به نتیجه مورد رضایت دو طرف برسیم. قدم اول در این راستا تعیین زمان نشست وین است.

 

نظر خود را درباره «دیدار وزیرامورخارجه با جوزف بورل» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید