مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  67099 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دیدارهای خاطره انگیز؛ دلاوران قاره سیاه و قهرمان اروپا

دیدارهای خاطره انگیز؛ دلاوران قاره سیاه و قهرمان اروپا

وقتی یک تیم به ظاهر قدرتمند، نتواند دروازه رقیب کوچیک خود را باز کند، تیم اسما ضعیف تر کم کم صاحب اعتماد به نفسی می شود که می تواند آن رقیب را به شدت آزار دهد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مهدی زارعی- داستان مسابقه دو تیم هلند و مصر در روز 12 ژوئن 1990 در استادیو لا فاووریتا شهر پالرمو، نمونه ای از چنین مسابقاتی بود. ساعت 21 به وقت محلی، در حالی مسابقه دو تیم شروع شد که حتی در ظاهر دو تیم می شد تفاوت ها را دید. هرچند پیراهن دو تیم را یک اسپانسر طراحی کرد، اما برای سفیدپوشان هلند- قهرمان یورو 88- جدیدترین طرح آن تولیدی پوشاک تهیه شده بود و برای مصری ها، طرحی متفاوت و قدیمی تر استفاده شد.

مصری ها با پیراهن سبز، شورت سفید و جوراب مشکی به مصاف هلند سفیدپوشی رفته بودند که فقط شورت این تیم نارنجی بود و یادآور پیراهن همیشگی لاله های نارنجی. در این مسابقه مصری ها در ابتدا سعی داشتند با دادن پاسهای رو به عقب به سمت احمد شبیر دروازه بان خود، از سرعت بازی کم کنند، اما وقتی مشاهده کردند که حریف آنها، تیم زهردار یورو 88 نیست، کم کم جسارت پیدا کردند و شروع به حمله از سمت راست دفاعی هلند کردند.

برای تماشاگران ایتالیایی شهر پالرمو، حملات مصر یک شگفتی بود و کم کم همه آنها طرفدار مصر شدند و کوچک ترین حرکات سبزپوشان را بدون تشویق نمی گذاشتند. هلند هم یکی دو موقعیت خوب داشت؛ از جمله ضربه چکشی مارکو فان باستن. اما در مجموع، مصر در نیمه اول بهتر بود. به نظر می رسید با شروع نیمه دوم همه چیز تغییر کند؛ ولی نکرد.