کد مطلب:  64701 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چهار بار تجدید چاپ روزنامه اکیپ به خاطر قهرمانی رئال مادرید!

چهار بار تجدید چاپ روزنامه اکیپ به خاطر قهرمانی رئال مادرید!

رئالی ها از کشور فرانسه خاطرات خوشی دارند؛ از جمله دو بار قهرمانی در چهار دوره نخست لیگ قهرمانان اروپا در تقابل با رمس فرانسه.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

نگاهی به فصل 59- 58 جام قهرمانان اروپا

مهدی زارعی- در چهارمین دوره مسابقاتجام قهرمانان اروپا 26 تیم حضور یافتند و تعداد مسابقات به 55 افزایش یافت. رئال مادرید پس از برد مقابل بشیکتاش ترکیه(3-1)و وینر اشپورت کلوب اتریش(7-1)، در برابر اتلتیکو مادرید(2-2) به تساوی رسید و در بازی سوم(1-2) به برتری دست یافت.

 

این فینال اولین فینال تکراری جام باشگاه های اروپا بود که بین رئال و رمس برگزار شد. نماینده فرانسه در مسیر فینال، هلسینگین پالوسئورا فنلاند(7-0)، استاندارد لیژ بلژیک(3-2) و یانگ بویز سوییس را(3-1) شکست داد. اما یک بار دیگر در فینال مقابل رئال ناکام بود. این بار در نکاراشتادیون آلمان و در حضور 72 هزار تماشاگر.

تنها تفاوت نسبت به فینال قبلی در نتیجه مسابقه بود. رئال این بار با گل های انریکه ماتئوس و دی استفانو قهرمانی را از چنگ نماینده فرانسه درآورد. ژوست فونتن ستاره فرانسه در جام جهانی 1958 هم در این بازی ها در حالی با 10 گل آقای گل شد که در 5 بازی آخر تیمش تنها یک بار موفق به گلزنی شد.

 

 

یانگ بویز سوییس، تیم شگفتی ساز سال 1959

در چهارمین دوره جام باشگاه های اروپا، منچستر یونایتد در همان دور اول از مسابقه با یانگ بویز سوییس امتناع کرد و  چنین شد و تیم سوییسی با دو برد در برابر نمایندگان مجارستان و آلمان شرقی به نیمه نهایی رسید! اما در این مرحله مغلوب رمس فرانسه شد و به فینال نرسید.

 

 

روزنامه اکیپ بعد از فینال لیگ قهرمانان: رئال مادرید حریف خود را ناک اوت کرد

بعد  از مسابقه نهایی جام قهرمانی باشگاههای اروپا که بین رمس فرانسه و رئال مادرید اسپانیا در شهر اشتوتگارت آلمان برگزار شد روزنامه اکیپ فرانسه چهار بار تجدید چاپ شد؛ ان هم با وجود آن که نماینده فرانسه از رئال شکست خورده بود!!

شماره های اکیپ به عوض خریداری شدن، در پاریس مورد غارت واقع می شد. هیات تحریریه با این وجود تشخیص داد که از چاپ پنجم خودداری ورزد زیرا اگر آن کار را نمی کردند صبح روز بعد نمی توانستند شماره مربوط به آن روز را چاپ کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره چهار بار تجدید چاپ روزنامه اکیپ به خاطر قهرمانی رئال مادرید! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چهار بار تجدید چاپ روزنامه اکیپ به خاطر قهرمانی رئال مادرید!» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید