کد مطلب:  59889 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دومین جشنواره نخ و نگاره با حضور 328 شرکت کننده برگزار می شود

دومین جشنواره نخ و نگاره با حضور 328 شرکت کننده برگزار می شود

دبیر این جشنواره: شاهد حضور 328 شرکت کننده بودیم که 219 هنرمند در بخش دوخت‌های سنتی و 109 هنرمند در زمینه طراحی لباس نسبت به ارسال آثار اقدام کرده اند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، مریم السادات نیکجوی، دبیر دومین جشنواره نخ و نگاره،  با اشاره به آثار رسیده به این دوره از جشنواره گفت: در این دوره 328 شرکت کننده داشتیم که 219 هنرمند در بخش دوخت‌های سنتی و 109 هنرمند در زمینه طراحی لباس نسبت به ارسال آثار اقدام کرده بودند.
وی افزود: در دومین جشنواره و در بخش طراحی لباس، مجموعه هیما از حضور هنرمندان کشورهای عضو اکو بهره مند شده است و این هنرمندان از کشورهای تاجیکستان، افغانستان و ترکمنستان با ما همراه شدند.

نیکجوی ادامه داد: هدف از برگزاری نمایشگاه نیز حفظ و احیای هنرهای سنتی، تعامل میان هنرمندان عضو کشورهای اکو و ایجاد زنجیره لباس اقوام و نمایش هنر و آشنایی بیشتر فرهنگ کشورها با هنرمندان کشورهای مجاور است.

سرور بختی، رییس موسسه فرهنگی اکو، نیز در نشست خبری دومین نمایشگاه نخ و نگاره هیما تاکید کرد: یکی از اهداف اصلی مجموعه فرهنگی اکو، حفظ میراث فرهنگی کشورهای عضو و انتقال آن به نسل آینده است.
رییس موسسه فرهنگی اکو گفت:  ما سلسله برنامه‌هایی داریم که با همکاری هم این جشنواره‌ها را در کشورهای عضو اکو برگزار و کارگاه هایی برپا کنیم و همه این‌ها روانه شده‌اند که ما بتوانیم میراث گرانبهای خود را حفظ کنیم و آن را به نسل‌های آینده انتقال دهیم.

عبدالمجید شریف زاده رئیس پژوهشکده هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی گفت: پژوهشکده هنرهای سنتی وزارت میراث به دنبال وظایفی که برای حفظ، احیا و ترویج هنرهای سنتی دارد، یکی از رشته‌های بسیار مهم فعالیتش را در سال گذشته با برگزاری نماشگاه نخ و نگاره آغاز کرد.
شریف زاده تاکید کرد: یکی از مهمترین نکاتی که باید در حوزه هنرهای سنتی شکل بگیرد بخش بازاریابی است که هنرمندان خودشان نمی‌توانند در این زمینه‌ها فعالیت کنند و باید بخش خصوصی وارد شود.

 دومین نمایشگاه نخ و نگاره هیما با مشارکت فرهنگ سرای نیاوران و موسسه فرهنگی اکو در 19 تا 30 شهریور در گالری یک این فرهنگسرا برگزار می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره دومین جشنواره نخ و نگاره با حضور 328 شرکت کننده برگزار می شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «دومین جشنواره نخ و نگاره با حضور 328 شرکت کننده برگزار می شود» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید