کد مطلب:  62713 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دلایل عدم انتشار بازی های دارای NFT بر روی استیم

دلایل عدم انتشار بازی های دارای NFT بر روی استیم

گیب نیوئل بنیانگذار Valve از دلیل نبود NFTها در بازی های موجود در استیم صحبت کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، رئیس ولو، آقای گیب نیوئل، در جدیدترین اظهارات خود، از دلایل نبود NFT در بازی های خود خبر می دهد و متاورس را آنطور که نمایان شده است نمیپذیرد.

گیب نیوئل، رئیس و بنیانگذار ولو، دلایل خود را برای نبود NFTها و عدم رضایت از متاورس بیان کرده است. او معتقد است که درک مردم از متاورس با آن چیزی که متاورس از خود نشان می دهد، زمین تا آسمان متفاوت است. گیب نیوئل در جدیدترین مصاحبه خود با PC Gamer از ترندهای جدید صنعت بزرگ بازیسازی صحبت کرد و نظر خود را راجع به متاورس بازگو کرده است. نیوئل در این خصوص گفت:

در حال حاضر، برنامه ها و روش های "سریع پولدار شو" در حوزه متاورس وجود دارد. این روند در صنعت گیم زمان زیادی است که دنبال می شود. اکثر مردمی که در باره متاورس صحبت می کنند، ابدا هیچ ایده ای در خصوص آن ندارند. همچنین آنها تاکنون اصلا بازی های MMO را بازی نکرده اند. آنها پیش خود فکر می کنند که"وای یک آواتار قابل شخصی سازی!!!" این موضوع در دهه قبل در بازی Final Fantasy 14 وجود داشته است و اصلا موضوع جدیدی نیست!

نیوئل همچنین در خصوص نیل استفنسن، نویسنده کتاب Snow Crash که برای اولین بار کلمه متاورس در آن آورده شده است گفت:

من و نیل استفنسن دوست هستیم. هر موقع کنار یکدیگر می نشینیم او دستش را به حالتی بر روی صورتش می گذارد که یعنی چه چیزی در متاورس باعث عصبانیت تو شده است؟

بنیانگذار استیم، از ورود ناموفق ارزهای دیجیتال به عنوان روشی برای پرداخت خبر داد و مشخص شد که زمانی که رمزارزها به عنوان یک روش پرداخت وارد استیم شدند، 50% تراکنش های انجام شده، تقلبی بوده و سمت و سویی کلاه بردارانه داشتند. در نتیجه می توان برداشت که برخی از کاربران به قصد کلاهبرداری از رمز ارزها استفاده می کردند و ولو در اسرع وقت این قابلیت را از فروشگاه استیم حذف کرد.

در انتها لازم به ذکر است که ورود به متاورس اگرچه به خودی خود بسیار جذاب به نظر می رسد اما باید چارچوب های خاصی برای آن تعیین شود تا امکان سواستفاده از آن برای هیچ فردی اعم از کاربران عادی، سازمان ها، شرکت ها و استودیوهای بازیسازی و ... وجود نداشته باشد. در حال حاضر شیوه بکارگیری متاورس و NFTها به گونه ای پیش می رود که بسیاری از استودیوها و شرکت ها از وجود آنها بیزارند و برخی دیگر به سرعت جهت کسب درآمد بیشتر وارد آن شدند. باید منتظر ماند و دید که استفاده از NFTها در آینده چگونه رقم خواهد خورد و آیا می توان این اوضاع نابسامان را منظم کرد و یا به هرج و مرج کشیده خواهد شد.

 

نظر خود را درباره «دلایل عدم انتشار بازی های دارای NFT بر روی استیم» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید