کد مطلب:  59608 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بایدن: از تصمیم خود برای خروج از افغانستان پشیمان نیستم

بایدن: از تصمیم خود برای خروج از افغانستان پشیمان نیستم

رئیس جمهور آمریکا گفت، از تصمیم خود برای خروج از افغانستان پشیمان نیست.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه سه‌شنبه در کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی در این باره که با توجه به حملات گسترده طالبان، آیا برنامه خروج آمریکا از افغانستان تغییر خواهد کرد، گفت، خیر.

بایدن در ادامه گفت: «ما بیش از یک تریلیون دلار طی بیست سال گذشته در آنجا هزینه کردیم و به آموزش و مجهز کردن بیش از 300 هزار نفر از نیروهای افغانستانی پرداختیم. مقام‌های افغانستان باید گرد هم بیایند آنها باید برای خود و کشورشان بجنگند».

وی ادامه داد: «آمریکا به تعهدات خود درباره افغانستان از طریق حمایت هوایی و فعال کردن نیروی هوایی این کشور پایبند خواهد بود».

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: «از تصمیم خود برای خروج از افغانستان پشیمان نیستم وآنها باید بجنگند. تعداد آنها از طالبان بیشتر است».

بعد از توافق فوریه 2020 آمریکا و طالبان و امضای توافقنامه صلح بین دو طرف، روند خروج نظامیان آمریکایی و متحدان این کشور از افغانستان شروع شد. این در حالی است که طی هفته‌های اخیر جنگ در افغانستان شدت گرفته و طالبان موفق شده‌اند بسیاری از مناطق افغانستان را به تصرف خود درآورند.

به گزارش منابع داخلی افغانستان، گروه طالبان در جدیدترین پیشروی خود روز سه‌شنبه مدعی شد که مرکز فراه را به کنترل خود درآورده، این هفتمین ولایت افغانستان است که طی هفته جاری تحت کنترل این گروه قرار گرفته است. 

منابع محلی در ولایت فراه می‌گویند که شهر فراه مرکز این ولایت، به دست جنگ‌جویان طالبان سقوط کرده است.

فراه پس از قندوز، زرنج، تالقان، سرپل، ایبک و شبرغان، هفتمین ولایت افغانستان است که در یک هفته‌ گذشته به دست طالبان افتاده است.

: برای دریافت مشاوره درباره بایدن: از تصمیم خود برای خروج از افغانستان پشیمان نیستم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بایدن: از تصمیم خود برای خروج از افغانستان پشیمان نیستم» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید