مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  68227 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
درگیری دانیال سلمانشهر

درگیری دانیال سلمانشهر

درگیری در دانیال سلمانشهر بازتاب زیادی در رسانه‌های مختلف داخل ایران و خارج از کشور داشته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

درگیری در دانیال سلمانشهر باعث فوت و زخمی شدن چند تن شد. به گزارش آسمونی به نقل از رسانه‌های مازندران که بازتاب زیادی هم در شبکه‌های اجتماعی داشته روز شنبه 26 فروردین 1402 درگیری مابین مردم دانیال، سلمانشهر و نیروی انتظامی منجر به فوت 2 تن و زخمی شدن 5 تن شد.

درگیری در دانیال سلمانشهر بر سر زمین‌های تحت تصرف موقوفه بوده است.

ماجرای درگیری دانیال سلمانشهر

سرهنگ مصطفی بابایی فرمانده انتظامی عباس آباد درباره این درگیری گفته است در پی ایجاد سه حریق عمدی در کانکس نگهبانی و منزل هیئت امنای دفتر موقوفه دانیال در منطقه سلمانشهر و مراجعه نماینده حقوقی دفتر موقوفه به پلیس، ماموران به محل درگیری رفتند که با حمله برخی از افراد مواجه شدند. پس از حضور ماموران در منطقه تعدادی از افراد روستا که در یکی از املاک مورد اختلاف تجمع کرده بودند ضمن سنگ‌پراکنی و تیراندازی با سلاح غیرمجاز به سمت ماموران حمله‌ور شدند و اقدام به تخریب 4 دستگاه خودروی پلیس و خودروی نماینده اوقاف کردند.

ماموران هم برای کنترل اوضاع ضمن دعوت تجمع‌کنندگان به آرامش بدلیل عدم توجه برخی از متصرفان و اقدامات آنان به ناچار با استفاده از قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی کردند که منجر به مصدومیت 5 نفر از این افراد شد. در پی بروز این حادثه با حضور عوامل اورژانس مصدومان به مرکز درمانی منتقل شدند که دو نفر از افراد فوت کردند.

پیگیری ماجرای دانیال در نشست سران قوا

حسینی نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه 27 فروردین 1402 در تذکری گفته که روز شنبه در واقعه تلخ در روستای دانیال بخش سلمان شهر شهرستان عباس آباد، در پی سماجت فرد یا افرادی برای تصاحب اراضی مردم به بهانه وقف، مبتنی بر وقفنامه‌ای مجهول، 2 نفر کشته و تعدادی از اهالی روستا زخمی شدند.

وی ادامه داد که ریشه مشکل در نابسامانی امور وقف در کشور و سردرگمی محاکم در صدور آراء ضد و نقیض است و نتیجه آن نیز کشته شدن مردم می‌شود و ما این موضوع را بارها به بالاترین سطوح کشور اعلام و تذکر داده‌ایم.

وی همچنین با بیان اینکه آنچه روز در روستای دانیال سلمان شهر رخ داد قابل پیش بینی و قابل پیشگیری بود و نیروی انتظامی، دادستانی و اوقاف باید نسبت به کشته شدن دو روستایی بی گناه پاسخگو باشند و موضوع را پیگیری کنند و همچنین از تجربه های گذشته درس بگیرند و اطلاع رسانی در این خصوص دقیق، صحیح و صادقانه باشد، آنچه که مخابره می شود اطلاع رسانی صحیحی نیست.

حسینی خطاب به رئیس مجلس هم گفت که کمیسیون امنیت ملی مجلس پیرو تلاش‌های رئیس و نایب رئیس کمیسیون به این موضوع ورود کنند تا مبادا تعصبات دستگاهی مانع از این شود که حقیقت کتمان شود.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره درگیری دانیال سلمانشهر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «درگیری دانیال سلمانشهر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید