کد مطلب:  66440 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انفجار خودرو دختر الکساندر دوگین

انفجار خودرو دختر الکساندر دوگین

دختر الکساندر دوگین در مسکو در انفجار خودرو کشته شد. اوکراین دخالت داشتن در این ترور را رد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

داریا دوگینا (Darya Dugina) پس از انفجار خودرو پدرش در آتش سوخت. به گزارش آسمونی دختر الکساندر دوگین در انفجار خودرو پدرش در نزدیکی مسکو کشته شد. این اتفاق شنبه شب 20 آگوست 2022 رخ داد.

سرویس امنیت فدرال روسیه روز دوشنبه 22 آگوست اعلام کردند که عاملان ترور داریا دوگین شناسایی شده و سرویس‌های ویژه اوکراین در این انفجار دست داشته‌اند.

انفجار خودرو دختر الکساندر دوگین

داریا دوگین دختر ایدئولوگ برجسته روس و مغز متفکر ولادیمیر پوتین بود. وی و پدرش در فستیوالی که نزدیک مسکو در حال برگزاری بود حضور داشتند و قرار بود با یکدیگر به منزل برگردند ولی پدرش تصمیم گرفت جدا از دختر برود و داریا به تنهایی در راه بود که خودرو وی منفجر و وسیله نقلیه در آتش سوخت.

میخائیلو پودولیاک، مشاور ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین گفته من تاکید می‌کنم که اوکراین ربطی به این حادثه ندارد.

داریا دوگین یک روزنامه‌نگار بود که از حمله به اوکراین هم حمایت می‌کرد. الکساندر دوگین در فهرست تحریم‌های آمریکامی‌باشد و وی یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی در روسیه هم به شمار می‌رود.

عاملان ترور چه کسانی بودند؟

در همین رابطه سرویس امنیت فدرال روسیه عاملان را شناسایی کرد که گفته شده اینکار توسط یک مادر و دختر اوکراینی صورت گرفته و آنها 23 ژوئیه وارد روسیه و زندگی خانواده دوگین را جستجو و شب موعود خودرو را بمب‌گذاری کرده و پس از اجرا به استونی گریختند.

نظر خود را درباره «انفجار خودرو دختر الکساندر دوگین» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید