جایگاه هوش مصنوعی در دانشگاه های برتر ایران | آسمونی
کد مطلب: 59497 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
10 دانشگاه برتر ایران در زمینه هوش مصنوعی

10 دانشگاه برتر ایران در زمینه هوش مصنوعی

رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نام 10 دانشگاه برتر کشور در حوزه هوش مصنوعی (AI) و کشورهای پیش‌رو در این حوزه را اعلام ک
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، علی اصغر انصاری رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در رویداد گرنت تحقیق و توسعه هوش مصنوعی که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از کشورهای دنیا سرمایه گذاری‌های کلانی روی فناوری هوش مصنوعی کرده‌اند. به گونه ای که در حاضر کشورهای چین، آمریکا، بریتانیا، هند، آلمان، ژاپن، فرانسه، کانادا، ایتالیا و اسپانیا در لیست 10 کشور برتر در حوزه هوش مصنوعی قرار دارند.

انصاری ادامه داد: در ایران نیز 10 دانشگاه برتر در حوزه هوش مصنوعی شامل دانشگاه‌های آزاد، تهران، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، صنعتی شریف، تربیت مدرس، خواجه نصیرالدین طوسی، شیراز، تبریز و فردوسی مشهد می‌شود.

وی با بیان اینکه عمده سرمایه گذاری‌ها در دنیا در حوزه هوش مصنوعی با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود، خاطر نشان کرد: پردازش و ذخیره سازی داده‌ها مبتنی بر توسعه هوش مصنوعی در دستور کار وزارت ارتباطات قرار دارد و زیرسازی پلتفرم‌هایی برای حضور موثر بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه نیز بر این اساس در حال انجام است.

در پایان انصاری به پروژه ابررایانه سیمرغ به عنوان دستاورد پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد که خدمات لازم را به پژوهشگران ارائه می‌دهد و گفت: بعد از راه اندازی ابر رایانه سیمرغ، راه اندازی ابررایانه مریم در دستور کار این پژوهشگاه قرار گرفته است. علاوه بر این، پروژه دیگری در مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی تعریف شده که مشابه ابر رایانه سیمرغ است و براساس پیش بینی ها تا بهار سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره 10 دانشگاه برتر ایران در زمینه هوش مصنوعی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «10 دانشگاه برتر ایران در زمینه هوش مصنوعی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 * 6 = ?