کد مطلب:  61043 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خالق بیت کوین مشخص شد

خالق بیت کوین مشخص شد

کریگ استیون رایت با ارائه اسنادی به دادگاه اثبات کرد که خالق و بنیانگذار رمز لرز بیت کوین است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از وایرد، خالق بیت کوین تا کنون با نام مستعار «ساتوشی ناکاموتو» (Satoshi Nakamoto) معرفی می شد اما در دسامبر سال  2015، نشریه وایرد و همچنین سایت گیزمودو هر کدام طی مقاله هایی مجزا و جداگانه  ادعا نمودند که خالق بیت کوین، با ارزش ترین رمز ارز جهان  را یافته اند و این شخص در واقع کریگ رایت است و در واقع کریگ رایت، همان ساتوشی ناکوموتو می باشد.

خالق بیت کوین کیست؟
خالق بیت کوین کیست؟

 

بیت کوین در سال 2009 و توسط شخصی با هویت نامعلوم و با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد و راه اندازی شد. افراد زیادی در ابتدا تصور می کردند که این نام، متعلق به یک شخص است در حالی که دیگران  گمانه زنی های داشتند مبنی بر اینکه که همین نام، مرتبط با یک گروه خاص می باشد.

حال کریگ استیون رایت (Craig Steven Wright)، که یک مدیر حوزه IT با اصالت استرالیایی است ادعا کرده است که خالق رمز ارز بیت کوین می باشد. پیش از این نیز تصور می شد که وی پایه گذار اصلی بیت کوین باشد و حال او در دادگاه و با ارائه اسناد و مدارک این  ادعای خود را تایید کرده است.

کریگ استیون رایت
کریگ استیون رایت

 

وی در مصاحبه خود اسنادی را رو کرد که مرتبط با روزهای ابتدایی ایجاد و راه اندازی رمز ارزش بیت کوین بودند و گفت:

این ها همان بلاک هایی هستند که برای ارسال بیت کوین به Hal Finney در ژانویه 2009، و به عنوان اولین تراکنش بیت کوین استفاده کردم.

او با ارائه این شواهد و مستندات توانست ادعای خود را در دادگاه ثابت کند, هیئت منصفه در دادگاه کلیمان در برابر رایت می گویند که خالق بیت کوین کریگ رایت 100% ساتوشی ناکاموتو است.

حکم این دادگاه به شرح زیر می باشد:

دکتر کریگ رایت (Craig Wright)تنها نیروی پشت ساتوشی ناکاموتو بود و دیو کلیمان (Dave Kleiman)شریکی نداشته و در دارایی او هیچ اثری از ثروت چند میلیارد دلاری ساتوشی وجود ندارد.

این محاکمه به منظور تعیین سرنوشت ذخیره عظیم بیت کوینی بود که این دانشمند کامپیوتر استرالیایی ادعا می کند که کنترل می کند.

 

BITCOIN
BITCOIN

 

کریگ رایت توسط شاکی آیرا کلیمان (Ira Kleiman) که نماینده املاک و شرکت W&K Info Defense بود به دادگاه فراخوانده شده بود.
برادر او، دیو کلیمان، قبل از فوت در سال 2013  درکنار کریگ رایت کار می کرد و اکنون رایت متهم به کلاهبرداری از شریک تجاری خود به وسیله املاک کلیمان شده است و شاکی این پرونده ادعای 50 درصد از ثروت و دارایی اعلام شده رایت و همچنین دارایی معنوی وی را داشت.
: برای دریافت مشاوره درباره خالق بیت کوین مشخص شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خالق بیت کوین مشخص شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید