کد مطلب:  60937 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خاطرات دربی؛ گل جنجالی مثل گل ومبلی!

خاطرات دربی؛ گل جنجالی مثل گل ومبلی!

در سال 1354 و در روز 27 اسفندماه دربی شماره 18 سرخابی های پایتخت برگزار شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

از هفته سوم دور رفت چهارمین دوره مسابقات فوتبال قهرمانی باشگاههای کشور (جام تخت جمشید) دو تیم تاج و پرسپولیس با قضاوت محمد صالحی مقابل هم قرار گرفتند. این بازی در استادیوم امجدیه و با حضور 30 هزار تماشاگر برگزار شد و (1-1) خاتمه یافت مسعود مژدهی در دقیقه 21 برای تاج (استقلال) و محمود خوردبین در دقیقه 85 برای پرسپولیس گلزنی کردند. برای تیم تاج در این مسابقه منصور رشیدی، حسن ابراهیمی، حسن نظری، اکبر کارگر جم، عزت جانملکی، کارو حق وردیان، جواد قراب، جهانگیر کوثری (هادی نراقی از دقیقه 44)، حسن روشن، آندرانیک اسکندریان و مسعود مژدهی به میدان رفتند. هدایت تیم تاج بر عهده زدراکو رایکوف بود.

برای تیم پرسپولیس در این دیدار بهرام مودت، ابراهیم آشتیانی، بیژن ذوالفقارنسب، جواد اله وردی، رضا وطنخواه (فریدون معینی از دقیقه 57)، علیرضا عزیزی، علی پروین، محمدرضا خلعتبری (اسماعیل حاج رحیمی پور از دقیقه 2)، جهانگیر فتاحی، محمود خوردبین و محمد دستجردی به میدان رفتند. هدایت تیم پرسپولیس بر عهده بیوک وطنخواه بود.

شایان ذکر است که در دقیقه 85 خوردبین توپی را که از علیرضا عزیزی دریافت کرده بود شوت کرد، توپ به زیر تیر افقی خورد، به داخل دروازه رفت و سپس به سمت بیرون چرخید که در این لحظه منصور رشیدی توپ را تصاحب کرد. گلی که یادآور گل جف هرست در فینال جام جهانی 1966 بود؛ گلی که به گل ومبلی مشهور شد... محمد صالحی داور دیدار هنوز تصمیم خاصی نگرفته بود که منوچهر نظری (کمک داور بازی) اعلام گل کرد و صالحی هم با دمیدن در سوت خود مرکز زمین را نشان داد. بازی با اعتراض تاجی ها چند دقیقه به تعویق افتاد و در نهایت با اخراج مژدهی به پایان رسید. نشریه تاج، ارگان رسمی این باشگاه با چاپ عکسی ادعا کرد ضربه خوردبین با برخورد به تیرک راهی به چارچوب دروازه نیافته است.

: برای دریافت مشاوره درباره خاطرات دربی؛ گل جنجالی مثل گل ومبلی! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خاطرات دربی؛ گل جنجالی مثل گل ومبلی!» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید