کد مطلب:  59544 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
دیدگاه مثبت چین به همکاری های مشترک با ایران در دوران رئیسی

دیدگاه مثبت چین به همکاری های مشترک با ایران در دوران رئیسی

سخنگوی وزارت خارجه چین گفته ایران در دوران ریاست‌جمهوری آیت‌الله رئیسی به پیشرفت‌های عظیمی در زمینه توسعه اقتصادی-اجتماعی دست پیدا خواهد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از خبرگزاری شینهوا، سخنگوی وزارت خارجه چین ضمن تبریک آغاز به کار دولت ابراهیم رئیسی گفته پکن معتقد است ایران در دوران ریاست‌جمهوری ایشان به پیشرفت‌های عظیمی در زمینه توسعه اقتصادی و اجتماعی دست پیدا خواهد کرد.

خبرگزاری شینهوا نوشته است «هووا چان‌یینگ»، سخنگوی وزارت خارجه چین معتقد است ایران در دوران ریاست‌جمهوری ابراهیم رئیسی به پیشرفت‌های عظیم‌تری در زمینه توسعه اقتصادی-اجتماعی دست خواهد یافت.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی چین با خاطرنشان کردن اینکه ایران و چین، شرکای راهبردی همه‌جانبه هستند تصریح کرد چین برای توسعه روابط دوجانبه اهمیت زیادی قائل است و آماده است تا از فرصت پنجاهمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک در سال جاری برای ارتقاء روابط دوجانبه به سطحی جدید استفاده کند.

مراسم تحلیف آیت الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور دولت سیزدهم دیروز پنجشنبه در صحن مجلس شورای اسلامی برگزار شد. 115 مقام رسمی از 73 کشور در این مراسم حضور داشتند. از بین این مقامات 10 رییس کشور در تراز سران کشورها، 20 رییس مجلس، 11 وزیر خارجه، 10 نفر از وزرای دیگر کشورها و همچنین فرستاده ویژه و نواب روسای مجالس، روسای کمیسیون‌ها و هیأت‌های پارلمانی در این مراسم حاضر بودند.

نظر خود را درباره «دیدگاه مثبت چین به همکاری های مشترک با ایران در دوران رئیسی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید