مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  68701 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا(2023)

تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا(2023)

برای فوتبال کشورمان، جام ملتهای آسیا یادآور افتخار و درخشش و شکست در آستانه قهرمانی است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

حتی وقتی ناکامی های تیم ملی مان در رقابتهایی مثل سالهای 2001یا 2015 را بررسی می کنیم، می بینیم حتی در آن رقابتها هم ایران به جمع هشت تیم برتر آسیا صعود کرده است.

در دوره قبل مسابقات هم که نتایج ایران چندان مورد توجه قرار نگرفت، تیم ملی فقط یک قدم تا فینال رقابتها فاصله داشت و در حالی به نیمه نهایی رسید که حتی رکورد بیشترین دقایق متوالی کلین شیت هم به نام ایران ثبت شده بود. اما وقتی همه از یک تیم جز قهرمانی چیزی نخواهند، نرسیدن به فینال هم شکست تلقی می شود.

این مساله قبلا هم به شکلی دیگر در بازیهای تیم ملی در جام ملتهای آسیا دیده شده است.

سالها و دهه ها قبل، وقتی ایران لحظه به لحظه به سومین قهرمانی پیاپی خود در آسیا نزدیک و نزدیک تر می شد، تماشاگران حاضر در استادیوم آریامهر( آزادی) به جای تشویق بازیکنان تیم ملی، آنها را هو کردند. ایران در فینال 1976 با یک گل از کویت جلو بود و وقت کشی بازیکنان باعث شد که تماشاگران – که به برد و قهرمانی عادت کرده بودند- از این مساله ناراحت باشند که چرا ایران همچنان حمله نمی کند و گلهای بیشتری به ثمر نمی رساند؟

به هر شکل ایران آن بازی را برد و تعداد قهرمانی های خود از این مسابقات را به عدد 3 افزایش داد. سال 1968 در ایران، سال 1972 در تایلند و سرانجام قهرمانی سوم، باز هم در تهران.

اولین باخت ۹۰ دقیقه ای ایران پس از ۲۳ سال | ورزش سه

ایران بعد از آن دیگر هرگز قهرمان آسیا نشد. اما حتی در روزهای تیره و تار فوتبال هم شکست دادن ایران، یک آرزوی دست نیافتنی برای بیشتر آسیایی ها بود. تیم ملی ایران سال 1984 در آسیا چهارم شد. آن هم بدون حتی یک شکست در جریان بازی( در آن سال ایران هم بازی نیمه نهایی مقابل عربستان و هم رده بندی در برابر کویت را در ضربات پنالتی باخت). بعدها همین اتفاق در سالهای 2004، 2007و 2015 هم افتاد. باز هم شکست ناپذیری در جریان مسابقه و سپس باخت در ضربات پنالتی.

با وجود همه این اتفاقات، ایران در سالهای 1980، 1984،  1988، 1996، 2004 و 2019به نیمه نهایی مسابقات رسیده تا مجموع حضورهای ایران در جمع سه تیم برتر اسیا در این مسابقات به عدد 9 افزایش پیدا کند. ایران فقط در این زمینه رکورددار نیست.

با 14 حضور تو مسابقات مرحله نهایی، با 68 مسابقه، 41 برد، 17 تساوی و فقط 8 شکست، ایران رکورددار بیشترین دوره حضور، بیشترین بازی، بیشترین برد و حتی تساوی در مسابقات است. 129 گلی که ایران در مجموع این ادوار به ثمر رسانده هم یک رکورد دیگر را از آن ایران کرده است. رکورد بیشترین گل زده ی یک تیم ملی در طول رقابتها.

باید منتظر ماند و دید که آیا ایران می تواند بعد از 47 سال ، طلسم حضور در فینال جام ملتهای  آسیا را این بار بشکند و بالاخره به فینال برسد؟ منتظر می مانیم و نگاه می کنیم. هرچند اگر واقع بین باشیم یک مساله را به خوبی می توانیم حدس بزنیم.

تیم ملی ایران در جام ملتهای 2023 نه بازیکنان جوان و کارآمدی دارد و نه نیمکتی توانمند و می توان حدس زد که حتی در رسیدن به نیمه نهایی نیز ناکام بماند.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا(2023) فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تیم ملی ایران در جام ملتهای آسیا(2023)» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید