کد مطلب: 60606 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تحویل بیش از ۱۳ میلیون دز واکسن داخلی کرونا به وزارت بهداشت

تحویل بیش از ۱۳ میلیون دز واکسن داخلی کرونا به وزارت بهداشت

مدیرکل اداره دارو و مواد اعلام کرد تاکنون ١٣ میلیون و ٢٠٠ هزار عدد واکسن داخلی کرونا تولید شده است
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دکتر سید حیدر محمدی، مدیرکل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد: زمانی که فخرا و رازی هنوز مجوز مصرف اضطراری نگرفته بودند، برای حمایت از آن‌ها مصوب شد که پیش خرید این دو واکسن صورت گیرد. البته مبلغ پیش خرید را سازمان برنامه و بودجه باید پرداخت کند که تا جایی که اطلاع دارم هنوز مبلغ به وزارت بهداشت داده نشده است.

وی افزود: از این میزان ١٠ میلیون و ١١٠ هزار دوز آن مربوط به شفا فارمد و  واکسن برکت، یک میلیون و ١٩۵ هزار دوز مربوط به پاستوکووک (انستیتو پاستور ایران) و یک میلیون ٨٨٩ هزار دوز واکسن مربوط به اسپایکوژن شرکت سیناژن بوده است.

حیدر محمدی هم چنین اعلام کرد: تاکنون چیزی از واکسن فخرا و رازی تحویل ما نشده است. واکسن‌سازان بعد از اینکه مجوز مصرف اضطراری می‌گیرند میزان واکسن تولیدی را اعلام می‌کنند و مجوز آزادسازی می‌گیرند. در این زمان هیات امنای صرفه جویی ارزی مجاز است تا واکسن داخلی را خریداری کند. تاکنون هر آنچه واکسن تولید داخل وارد بازار شده ما خریداری کرده و در اختیار معاونت بهداشت قرار داده‌ایم.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «تحویل بیش از ۱۳ میلیون دز واکسن داخلی کرونا به وزارت بهداشت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 * 6 = ?