کد مطلب:  60346 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توزیع واکسن آنفلوآنزای داخلی تا اوایل هفته آینده

توزیع واکسن آنفلوآنزای داخلی تا اوایل هفته آینده

مدیرکل سازمان غذا و دارو وضعیت توزیع واکسن آنفلوآنزا و قیمت آن را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، مدیر کل دارو سازمان غذا و دارو درمورد شرایط توزیع واکسن آنفلوآنزا، اعلام کرد: تاکنون یک میلیون و 900 هزار عدد واکسن آنفلوآنزا وارد شده است که شامل واکسن سه ظرفیتی و چهار ظرفیتی بوده که توزیع شده است.

دکتر سید حیدر محمدی در ادامه گفت: خوشبختانه اولین محموله واکسن آنفلوآنزای تولید داخل هم تا پایان هفته جاری یا اوایل هفته آینده به معاونت بهداشت وزارت بهداشت، تحویل داده می‌شود. دو تولیدکننده داخلی در زمینه واکسن آنفلوآنزا داریم که قولی که به ما داده‌اند، تا سقف یک میلیون و 800 هزار عدد واکسن است، اما احتمالا از تعداد کمتر شروع شده و به تدریج تحویل می‌شود.

وی ادامه داد: البته فعلا در  اولین فاز 800 هزار عدد واکسن آنفلوآنزا به معاونت بهداشتی تحویل داده‌ایم. برای داروخانه‌ها هم در یک پارت 800 هزار عدد واکسن آنفلوآنزای چهار ظرفیتی و در یک پارت هم 300 هزار عدد واکسن سه ظرفیتی توزیع کرده‌ایم.

او با اشاره به قیمت واکسن آنفلوآنزا اظهار کرد: برای بازار مصرف داروخانه‌ای قیمت حدود 200 هزار تومان است.  برای گروه‌های پرخطر هم واکسن آنفلوآنزا به صورت رایگان از سوی معاونت بهداشتی تزریق می‌شود.

نظر خود را درباره «توزیع واکسن آنفلوآنزای داخلی تا اوایل هفته آینده» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید