کد مطلب:  1612 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تنگ نظری مدیران صدا و سیما در مورد برنامه نود

تنگ نظری مدیران صدا و سیما در مورد برنامه نود

    صداوسیما در چند سال اخیر به قدری در فضای رقابتی با شبکه های ماهواره های ضعیف ظاهر شده است که امروز...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

نود
نود

   

صداوسیما در چند سال اخیر به قدری در فضای رقابتی با شبکه های ماهواره های ضعیف ظاهر شده است که امروز سریالی همچون "کیمیا" با پروداکشن قوی و دوجین سوپراستار سینما همه نتوانسته در جذب مخاطب موفق ظاهر شود.

 

اما ای کاش مدیران شبکه سوم سیما به مناسبت شب یلدا مقداری مواضع جناحی خود را کنار می گذاشتند تا مردم به تماشای یک گفتگوی متفاوت بنشیند، اما انگار پس از اینکه تریبون فرزاد حسنی و رضا رشیدپور از آن ها سلب شده است این محدودیت ها همچنان به بقا خود ادامه می دهند.

عادل فردوسی پور در بین تمام مجریان برنامه های ترکیبی و گزارشگران فوتبال به لحاظ سطح سواد و محبوبیت نزد مخاطب یک سروگردن از دیگر همکاران خود بالاتر است. مجری دوست داشتنی برنامه نود از بهره هوشی بسیار بالایی بهره می برد، چرا که وی همواره در مناسبت های مختلف نزد مهمانان غیر ورزشی رفته است که در سطح جامعه پایگاه عمومی خوبی دارا هستند.

مترجم کتاب " فوتبال علیه دشمن" سایمون کوپر، کسانی را به اتاق فکر برنامه نود دعوت کرده است که تخصص لازم را در رابطه با فوتبال و رویداد های اجتماعی با خود یدک می کشند و از هم مهمتر تمام حوادث و مناسبت های مذهبی، ملی، اجتماعی، فرهنگی و ... در این برنامه رنگ چمن سبز را به خود می گیرند و نقل می شوند.

وی پس از اینکه با گروه تصویربرداری برنامه خود به دیدار با سید حسن خمینی که این روزها به عنوان یکی از نامزد های مجلس خبرگان رهبری به وزارت کشور مراجعه کرده، رفته بود، رضایت را در بخش عمده ای از مردم کشور در جهت گفتگوی ویژه وی با نوه امام خمینی" برای خود صداوسیما به ارمغان آورده بود.

فردوسی پور برای برنامه شب گذشته خود که با شب یلدا تقارن پیدا کرد با محمد جواد ظریف مرد محبوب دولت تدبیر و امید به گفتگو پرداخت که در حین ناباوری عادل فردوسی پور در ابتدا برنامه خود از پخش این مصاحبه با وزیر امور خارجه در دوشنبه هفته آینده خبر داد.

   

این مجری، گزارشگر به خوبی از شرایط جامعه آگاه است و به همین دلیل جنب و جوش های او همواره صدای برخی را بلند می کند به طوری که انگار پخش گفتگوی محبوب ترین مجری سیما با محبوب ترین چهره دیپلماسی دولت حسن روحانی گناه کبیره به حساب می آید.

اینکه چرا مدیران سیما مخصوصا میرحسینی مدیر شبکه سه اینگونه از روی آنتن رفتن این مصاحبه جلوگیری می کند شاید بی ارتباط با گلایه های رئیس جمهوری و مسئولان عالی رتبه دولت از نحوه انعکاس موفقیت پرونده هسته ای نباشد.

   

چرا که صداوسیما نباید به آرا مردم در انتخابات 24 خرداد پشت کند، لذا سیاست های راهبردی که سران دولت در رابطه با مسائل هسته ای و بین الملل سرلوحه کار خود قرار دادند به خواسته مردم بوده است‌، پس نباید شاهد این همه غرض ورزی از سمت رسانه ملی به بدنه دولت در مسائل مختلف اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی‌ باشیم، کابینه روحانی دستگاه سیستم اجرایی کشور را از محمود احمدی نژاد در حالت مساعد و خوبی تحویل نگرفت‌، چرا که رئیس جمهور سابق پرداخت یارانه سنگین‌، ارتباط های دیپلماسی با کشورهای نظیر گوام‌، هائیتی، اقتصاد فلج شده و به انزوا رفته را به یادگار برای دولت روحانی بر جای مانده بود.

حالا دولت فعلی در پی تسهیل شرایط منفی به شرایط نرمال در عرصه های مختلف اهم از اشتغالزایی و اقتصادی بوده که مرتفع کردن بخشی از این مسئله به ارتباط هسته ای و روابط بین الملل بازمی گردد، همین مسئله چشم ها را به صحبت های جواد ظریف در ژنو، لوزان ختم کرد. وی از این ماموریت ملی خود سرافراز بیرون آمد و محبوبیت مثال زدنی نزد مردم پیدا کرده است، این علاقه وصف ناپذیر مردم به ظریف باعث شد که مجری 90 در ساختمان وزارت امور خارجه با مرد شماره یک وزارتخانه به گفتگو در رابطه با مباحث روز بپردازد، همین مسئله خیلی ها را برای تماشا این گفتگو سر ذوق آورد.

   

اما صداوسیما که همواره نسبت به فشارهای بیرونی و درونی سازمان خود احترام گذاشته است، اجازه پخش این گفتگو را از فردوسی پور فعلا به مدت یک هفته دریغ کرد، لذا این توقف پخش گفتگو نود با ظریف هواداران دولت سابق که مدعی هستند این برنامه رویکرد سیاسی را در دل خود گنجانده را خوشحال کرد، آنها معتقد هستند در دولت پیشین هم باید فردوسی پور با احمدی نژاد یا رحیم مشایی گفتگو می کرد، ولی غافل از اینکه این 2 فرد هیچوقت در طی فعالیت 8 ساله خود موفق به کسب محبوببت وزیر امور خارجه روحانی نشده اند، چرا که فردوسی پور به علت محبوببیت افرادی نظیر سید حسن خمینی، علی پروین، علی کریمی و جواد ظریف خارج از استودیو 90، تن به گفتگو با آنها می دهد.

گزارشگر بازی های تیم ملی در جام جهانی سال 2006 آلمان به علت روراستی و صداقت کلام جایگاه والایی در بین آحاد مردم پیدا کرده است لذا ماهیت برنامه نود به معنای حقیقی کلمه ملی بوده است نه میلی و امیدواریم مدیران صدا وسیما نیز به این مهم توجه کنند و در تصمیم های خود تجدید نظر کنند.

        خبرنگار: مسعود احمدی                          
: برای دریافت مشاوره درباره تنگ نظری مدیران صدا و سیما در مورد برنامه نود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تنگ نظری مدیران صدا و سیما در مورد برنامه نود» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید