مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  69648 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
تفریحات دریایی

تفریحات دریایی

تفریحات دریایی شامل پاراسل، غواصی، جت اسکی، قایق رانی و سایر فعالیت‌های آبی است که برای بسیاری از افراد گزینه‌ای عالی برای سپری کردن زمان در تعطیلات می‌باشد.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

تفریحات دریایی در روزهای گرم سال یکی از محبوب‌ترین تفریحات است. تابستان یکی از گرم ترین فصل های سال است که مردم برای فرار از آن به تفریحات دریایی یا آبی روی می‌آورند. بعضی از افراد برای تفریح و گذراندن اوقات خود به جا های مختلف سفر می‌کنند. شهرهای ساحلی یکی از گزینه های بسیار مناسب برای تفریحات دریایی محسوب می‌شود. یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در زمان تفریحات دریایی آن را رعایت کنید توجه به نکات ایمنی است که می‌تواند خطرات ناشی از این کار را کاهش دهد. در این مقاله آسمونی ما قصد داریم شما را به صورت کامل با تفریحات دریایی آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

تفریحات دریایی
تفریحات دریایی

تفریحات دریایی

تفریحات دریایی یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌های آبی هستند که بسیاری از مردم در سراسر جهان به آن علاقمند هستند. این فعالیت ها شامل شنا، قایق‌ سواری، ورزش‌های آبی، جت اسکی و... می‌باشند. لازم به ذکر است که تفریحات دریایی باعث رفع استرس و افزایش سلامت جسمانی می‌شوند. در ادامه به توضیح چند مورد از تفریحات دریایی می‌پردازیم:

جت اسکی

 جت اسکی سواری یکی از بهترین تفریحات دریایی به شمار می‌شود. شما می‌توانید به یکی از شهرهای ساحلی شمال یا جنوب ایران همچون دریا حرکت می‌کند. قبل از این که از جت اسکی استفاده کنید حتما به توصیه های راهنما توجه زیادی داشته باشید و مسائل ایمنی را به دقت رعایت نمایید.

جت اسکی
جت اسکی

شاتل و بنانا

یکی از تفریحات دریایی که در روزهای گرم سال در بین افراد، پرطرفدار است شاتل و بنانا می‌باشد.   شاتل و بنانا نوعی تیوپ هستند که به شکل گروهی و انفرادی مورد استفاده قرار می‌گیرند و پس از آنکه ظرفیت شاتل بنانا تکمیل شد، توسط  یک قایق تندرو بر روی آب دریا با سرعت بسیار زیادی حرکت می‌کند. بایستی برای انجام این تفریحات بسیار مراقب باشید، چون ممکن است سرعت و پرش‌های زیاد روی آب دریا باعث شود تا به داخل دریا پرتاب شوید. البته تمام هیجان این بازی پرت شدن داخل آب دریا است و در زمان شیرجه زدن اصلا جای هیچ گونه نگرانی نیست. چون در طول بازی به شما جليقه نجات داده می‌شود و غریق نجات ها مراقب شما خواهند بود.

شاتل و بنانا
شاتل و بنانا

غواصی

 از فعالیت‌هایی که امروزه جنبه تفریحی پیدا کرده است، غواصی می‌باشد. غواصی تا چند سال گذشته فقط در زمینه‌های صنعتی و پژوهشی  استفاده می‌شد. اما امروزه این امکان برای همه فراهم شده است که بتوانند زندگی زیر آب را تجربه کنند. غواصی می‌تواند در زندگی افرادی که از آب هراسی ندارند یکی از متفاوت ترین و هیجان انگیز ترین تجربه ها می‌باشد. زمانی که به زیر آب می‌روید از دیدن عروس‌های دریایی، ماهی‌ها، صدف ها و جلبک‌ها لذت بسیار زیادی خواهید برد.

غواصی
غواصی

اسکوتر زیر دریایی

اسکوتر زیر دریایی هم مانند غواصی است، اما تفاوت آن ها در این است که در غواصی فرد لباس مخصوص آن را می‌پوشد، ولی اسکوتر زیر دریایی وسیله‌ای می‌باشد که فرد بر روی آن سوار می‌شود و با آن به داخل آب دریا می‌رود.‌ کسانی که ترس از غواصی دارند به‌ راحتی می‌توانند اسکوتر زیر دریایی را امتحان نمایند و توسط این وسیله هیجان انگیز دنیای تازه زیر آب را تجربه کنند.

اسکوتر زیر دریایی
اسکوتر زیر دریایی

اسکی روی آب

اسکی روی آب یکی دیگر از تفریحات دریایی بسیار هیجان انگیز است که توصیه می‌کنیم حتما آن را امتحان کنید.  در این تفریح فرد بر روی اسکی می‌ایستد و کابلی را نیز در دستان خود می‌گیرد که به برج‌‌های دریایی متصل است. با به حرکت در آمدن قلابی که بین دو برج، به کابل وصل شده فرد روی آب کشیده می‌شود و حرکت می‌کند. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر ناراحتی‌های قلبی دارید از انجام این تفریح دریایی خودداری نمایید.

اسکی روی آب
اسکی روی آب

پاراسل

پاراسل یکی از لذت بخش ترین تفریحات دریایی در فصول گرم سال است. اگر می‌خواهید از پرواز کردن لذت کافی را ببرید می‌توانید پاراسل را تجربه کنید. در این تفریح مهیج شما سوار چتری می‌شوید که قایقی با سرعت بسیار زیاد چتر را به دنبال خود می‌کشد.

پاراسل
پاراسل

فلای‌ بورد

 یکی از جدیدترین تفریحات دریایی در ایران فلای‌ بورد است، که در آن به جت اسکی متصل می‌شوند و با کمک فشار زیاد آب دریا به طرف بالا حرکت می‌نماید. این وسیله هیجان انگیز طرفداران بسیار زیادی دارد و شما حس می‌کنید که دو بال بزرگ دارید و به طرف آسمان پرواز می‌کنید. اگر شما پرواز با این وسیله را بلد باشید می‌توانید تا ساعت‌ها از این تفریح لذت ببرید‌. لازم به ذکر است که نیم ساعت قبل از این که بازی با این وسیله مهیج را شروع کنید، مربی‌ها توضیحات لازم را به شما می‌دهند.

فلای بورد
فلای بورد

قایق‌ سواری

قایق‌ سواری روی آب‌های دریا، رودخانه ها و دریاچه ها یکی از بهترین تفریحات دریایی است که افراد زیادی با آن خاطره دارند. شاید شما هم  زمانی که کودک بودید و همراه با خانواده‌ سوار بر قایق می‌شدید دوست داشتید که قایق تندتر براند تا شما بتوانید هیجان بیشتری از قایق سواری را تجربه کنید. قایق های متنوع زیادی وجود دارد که  می‌توان از جمله آن ها به قایق های پدالی، موتوری، قطاری و شیشه‌ای اشاره کرد که از محبوب‌ترین‌ قایق ها هستند. برای ساختن لحظاتی شاد با قایق سواری نیازی نیست تا به دریا بروید چون امروزه در اغلب شهرها دریاچه‌های مصنوعی بسیار زیادی وجود دارد که در آن ها امکان قایق‌ سواری برای شهروندان فراهم شده است.

قایق سواری
قایق سواری

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره تفریحات دریایی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تفریحات دریایی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید