کد مطلب:  60319 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا: بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا فاصله بیندازید

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا: بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا فاصله بیندازید

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت در سال گذشته با وجود شیوع کرونا و رعایت همگانی، موارد ابتلا به آنفلوآنزا کم بود و امسال امیدواریم کمتر شاهد این بیماری باشیم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی مسعود مردانی، عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: واکسن آنفلوآنزا از فرانسه و هلند به کشور وارد شده و بهتر است فاصله تزریق آن با واکسن کرونا یک هفته باشد.

متخصص بیماری های عفونی امروز با توجه به تزریق واکسن آنفلوآنزا در فصول سرد سال گفت: واکسن آنفلوآنزا هیچ تاثیری در عدم ابتلا به کرونا ندارد اما امسال، افراد واجد شرایط باید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند تا از ابتلا به این بیماری در امان بمانند.

مسعود مردانی ادامه داد: افراد بالای 60 سال، زنان باردار، مبتلایان به بیماری‌های قلبی، ریوی و دیابت حتما واکسن آنفلوآنزا را در مدت زمان تعیین شده تزریق کنند. ضرورت تزریق این واکسن برای کودکان، خیال ما را از بابت عدم ابتلا به آنفلوآنزا راحت می‌کند در غیر اینصورت همه‌گیری آنفلوآنزا و کرونا بسیار خطرناک‌تر می‌شود.

مردانی اضافه کرد: افراد واجد شرایط باید با تجویز پزشک، واکسن آنفلوآنزا را از داروخانه‌ها دریافت کنند.

‌وی ادامه داد: آنفلوانزا یک بیماری عفونی است که سیستم تنفسی را مورد حمله قرار می‌دهد و این بیماری در ابتدا ممکن است با داشتن علائمی مانند آبریزش بینی، عطسه و گلودرد مشابه سرماخوردگی به نظر برسد اما سرماخوردگی معمولاً به آرامی بروز می‌کند، در حالی که آنفلوآنزا به طور ناگهانی روی می‌دهد و با اینکه سرماخوردگی می‌تواند آزاردهنده باشد، آنفلوآنزا معمولاً حس بسیار بدتری ایجاد می‌کند.

این متخصص بیماری‌های عفونی تصریح کرد: تب بالا، درد عضلانی، سردرد، سرفه، خستگی و ضعف از علائم آنفلوآنزا محسوب می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره عضو ستاد ملی مقابله با کرونا: بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا فاصله بیندازید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «عضو ستاد ملی مقابله با کرونا: بین تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا فاصله بیندازید» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید