کد مطلب:  60999 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تورم 51.8 درصدی مسکن تهران

تورم 51.8 درصدی مسکن تهران

بر اساس اعلام بانک مرکزی ایران، نرخ تورم سالانه مسکن تهران در ماه آبان سال جاری به 51.8 درصد رسیده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی ایران، نرخ تورم سالانه مسکن تهران در ماه آبان سال 1400 به 51.8 درصد رسیده است.

بانک ملی مرکزی در گزارشی که منتشر نموده است عنوان کرده است که قیمت متوسط یک مترمربع مسکن در شهر تهران در آبان ماه امسال 32 میلیون و 9 هزار تومان عنوان کرده است. در این گزارش منطقه 1 تهران با قیمت هر متر مربع 72 میلیون و 750 هزار تومان گران ترین خانه ها در شهر تهران را در خود جای داده است.

منظور از نرخ تورم سالانه، میزان درصد تغییر میانگین قیمت مسکن در یک سال منتهی به ابان ماه سال 1400 در مقایسه همین دوره در سال گذشته می باشد.

تحلیلگران اقتصادی داخلی یکی از دلایل افزایش قیمت مسکن را کمبود عرضه می دانند و بر اساس آمار منتشر شده اظهار می دارند که میزان تولید مسکن در ایران متناسب با میزان نیاز در بازار نمی باشد و این امر سبب کاهش عرضه و افزایش قیمت ها در این بازار شده است.

از دیگر دلایلی که این صاحب نظران عرصه اقتصادی به آن اشاره نموده اند، جهش تورم نیز می باشد که این عامل یکی از دلایل اساسی و اصلی در افزایش قیمت مسکن در سال های اخیر بوده است و سبب ایجاد قیمت های چند برابری در نرخ مسکن شهر تهران شده است.

با این حال دولت اهداف و راهکار هایی در راستای کنترل این شرایط در نظر دارد که از این اهداف می توان به وعده ساخت 4 میلیون واحد مسکونی در طول چهار سال از سوی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان اشاره نمود.

 

 

 

نظر خود را درباره «تورم 51.8 درصدی مسکن تهران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید