کد مطلب: 59635 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انگلستان و چک سفرای خود را از کابل خارج کردند

انگلستان و چک سفرای خود را از کابل خارج کردند

دولت انگلیس از تصمیم خود برای تخلیه سفارتخانه‌اش در کابل خبر داده و کاخ سفید نیز شاهد برگزاری جلسه امنیتی برای گفت‌وگو درباره وضعیت افغانستان بود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، همزمان با پیشروی گروه طالبان به سمت پایتخت افغانستان، گروهی از کشورها در حال آماده سازی تخلیه  سفارت خانه ها و کنسولگری های  خود در شهر کابل هستند.

به نقل از شبکه اسکای‌نیوز بامداد یکشنبه با نزدیک شدن طالبان به کابل، انگلستان برای پایان دادن به حضور دیپلماتیک خود در افغانستان آماده می‌شود.

برخی منابع نیز خبر دادند که با رسیدن طالبان به فاصله 10 کیلومتری پایتخت افغانستان، تیپ شانزدهم هوایی ارتش انگلیس در حال اعزام نیروهای کمکی به کابل است.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد دولت چک اعلام کرده است که به دلیل  اوضاع امنیتی ناپایدار در افغانستان، سفارتخانه خود در کابل را تخلیه و دو دیپلمات خود را به همراه کارکنان محلی سفارت از این شهر خارج می‌کند.

از سوی دیگر شبکه اسکای نیوز در خبر دیگری نوشت که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا و کامالا هریس معاون وی بامداد یکشنبه جلسه‌ای اضطراری با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید برای بررسی اوضاع امنیتی افغانستان برگزار کردند.

همزمان آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با اشرف غنی رئیس‌جمهور افغانستان ضمن بررسی وضعیت امنیتی این کشور، بر حمایت امنیتی و دیپلماتیک واشنگتن از دولت کابل تاکید کرد.

در صورت نیاز به مشاوره یا تبلیغات درباره موضوع فوق از طریق تلفن ثابت با شماره  02170705154 تماس بگیرید

معرفی نویسنده:

دانش آموخته مهندسی معدن و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار
علاقمند به مباحث مدیریتی و سازمانی، سینما، هنر های انتزاعی و بازی های رایانه ای
آخرین نوشته های بنده در باب اخبار و رویدادهای ایران و جهان را می توانید در بخش های تازه های آسمونی و کیوسک مشاهده نمایید.

ثبت نظر درباره «انگلستان و چک سفرای خود را از کابل خارج کردند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?