کد مطلب:  62724 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تحریم های اتحادیه اروپا علیه بانک مرکزی و صنایع هوایی روسیه

تحریم های اتحادیه اروپا علیه بانک مرکزی و صنایع هوایی روسیه

بر اساس گزارش های منتشر شده اتحادیه اروپا تحریم هایی را علیه بانک مرکزی و صنایع هوایی روسیه اعمال خواهد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از اسپوتنیک، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده در ژورنال رسمی اتحادیه اروپا این اتحادیه معاملات مربوط به مدیریت دارایی‌ها و ذخایر بانک مرکزی روسیه را ممنوع خواهد کرد و حریم هوایی خود را به روی تمامی هواپیماهای روسیه خواهد بست.

 براساس مقررات منتشر شده برای هر هواپیمایی که توسط شرکت‌های هواپیمایی روسی اداره می‌شود از جمله موارد مورد استفاده در امور بازرگانی و بازاریابی، هر هواپیمای ثبت شده دولت روسیه، تحت تملک یا اجاره، تحت کنترل هر شخص حقیقی یا حقوقی، نهاد یا ارگان با ملیت روس، فرآیند فرود و برخاستن یا پرواز بر فراز قلمرو اتحادیه اروپا ممنوع خواهد بود. اما با این حال در خصوص برخی موارد بسیار خاص استثنائات اضطراری برای فرودها و پروازهای اضطراری اعمال خواهد شد.

وزرای خارجه اتحادیه اروپا همچنین موافقت کردند که تعدادی از بانک‌های روسیه را از شبکه بین المللی انتفال پول تحت عنوان سوئیفت حذف کنند، حریم هوایی اتحادیه اروپا را به روی همه پروازهای روسیه ببندند و شبکه‌های آر تی و خبرگزاری اسپوتنیک روسیه را از فعالیت و پخش برنامه در در اتحادیه اروپا منع کنند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این خصوص بیان کرد: حدود نیمی از ذخایر مالی بانک مرکزی روسیه مسدود خواهد شد و تعداد بیشتری از نهادها و افراد روسی، از جمله شخصیت‌های کلیدی سیاسی و نظامی، مشمول تحریم‌ها خواهند شد.

وی همچنین تاکید کرد: رویه‌های محدودکننده مورد توافق وزرای خارجه اتحادیه اروپا در روز یکشنبه و قانون اجرایی آن باید قبل از صبح دوشنبه، زمانی که بانک‌های مرکزی کار خود را آغاز می‌کنند، اجرا شود.

در پایان لازم به ذکر است که وزرای خارجه اتحادیه اروپا همچنین موافقت کردند که 450 میلیون یورو و به عبارتی 500 میلیون دلار تسلیحات به نیروهای اوکراینی تحویل دهند. این کمک همچنین شامل 50 میلیون یورو برای تدارکات غیرکشنده مانند سوخت و تجهیزات حفاظتی خواهد بود و اتحادیه اروپا نیز قرار است جنگنده ارائه کند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره تحریم های اتحادیه اروپا علیه بانک مرکزی و صنایع هوایی روسیه فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «تحریم های اتحادیه اروپا علیه بانک مرکزی و صنایع هوایی روسیه» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید