کد مطلب:  59674 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
خودروسازان داخلی از بازار بورس دمشق تامین مالی خواهند شد

خودروسازان داخلی از بازار بورس دمشق تامین مالی خواهند شد

مدیرعامل فرابورس گفت: صنعت خودرو کشور نیازمند بروزرسانی، تزریق ابزارهای جدید تأمین مالی و نوآوری است و این موارد ضرورت امروز این صنعت را تشکیل می‌دهند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، امیر هامونی مدیر عامل سازمان فرابورس ایران در میز صنعت خودرو و قطعه‌سازان که با حضور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار  به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: تحقیق و توسعه در صنعت خودرو پیشتر موضوع استراتژیکی بوده که امروزه در دنیا برای بهبود و پیشرفت در این صنعت و ایجاد نوآوری و به روزرسانی آن از سرمایه‌های جسورانه شرکتی بهره می‌برند و در ایران نیز باید به این سمت حرکت کنیم.

هامونی همچنین عنوان کرد: با تزریق نوآوری، افزایش کیفیت و بروزرسانی تکنولوژی و استفاده از ابزارهای مختلف تأمین مالی در بازار سرمایه نظیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری دولتی و خصوصی، شتاب‌دهنده‌های صنعت خودرو و غیره، موضوع تأمین مالی و وابستگی قطعه‌سازان به خودروسازان داخلی کم شده و این شرکت ها می‌توانند محصولات خود را به کمپانی های بزرگ دنیا نیز بفروشند.

او به تفاهم نامه فرابورس ایران و بورس دمشق اشاره کرد و افزود: طبق این تفاهم نامه شرکت‌های ایرانی که در سوریه تولید می‌کنند می‌توانند سهام خود را در بورس دمشق معامله کرده و فرابورس ایران نیز کار آنان را تسهیل خواهد کرد.

به گفته هامونی مراودات فرابورس با بورس دمشق در حال انجام است، بنابراین با فعال کردن این حوزه، شرکت‌هایی تولیدی در دمشق برای تأمین مالی می‌توانند از ظرفیت‌های بورس سوریه برای پذیرش استفاده کنند.

او درباره اوراق گام گفت: طی جلسه‌ای با بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک‌های رفاه و مسکن آمادگی خود را برای انتشار اوراق گام اعلام کردند تا بتوانند برای صنعت خودرو و سایر صنایع و زنجیره ارزشی گام‌هایی مهم بردارند.

: برای دریافت مشاوره درباره خودروسازان داخلی از بازار بورس دمشق تامین مالی خواهند شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «خودروسازان داخلی از بازار بورس دمشق تامین مالی خواهند شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید