مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  68722 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی مارگارت ابوت

بیوگرافی مارگارت ابوت

مورخین مارگارت ابوت را اولین زن آمریكایی می‌دانند كه در المپیك برنده مدال طلا شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

در دورانی كه در مسابقات فوتبال خبری از ضربات پنالتی نبود و گهگاه اتفاق می‌افتاد كه یك دیدار فوتبال 8ـ7 بار تكرار می‌شد تا برنده خود را بشناسد، زمان مسابقات المپیك نیز بعضاً چند ماهه می‌شد!

 در اوایل قرن بیستم، رشته‌های مختلف در تاریخ‌های گوناگون و با فاصله زمانی زیاد نسبت به یكدیگر به گونه‌ای برگزار می‌شد كه حتی امروز نیز قاطعانه نمی‌توان گفت كه بسیاری از مسابقات برگزار شده در آن ایام در برنامه المپیك بوده است یا خیر؟!

چنین بود كه وقتی «مارگارت ابوت» در مسابقات گلف سال 1900 (پاریس) شركت كرد، متوجه نشد كه چه اتفاق بزرگی در شرف رخ دادن است. این خانم آمریكایی كه در 15 ژوئن 1878 در كلكته هند متولد شده بود، یك سال قبل از المپیك پاریس (1900) برای تحصیل در رشته هنر به این شهر مهاجرت كرد. او كه دختر مری ایوس ابوت رمان‌نویس آمریكایی بود، در هنگام شركت در مسابقه، یكی از ده زنی بود كه در تورنمنت گلف شركت كرده بود. مارگارت بدون اطلاع از اعتبار این تورنمنت به همراه عمه‌اش و با لباس زنانه، دامن بلند و كفش‌های پاشنه‌بلند در مسابقه بخش 9 سوراخه شركت كرد. او كه با طرز لباس پوشیدن رسمی‌اش، از دیگران متمایز شده بود، در پایان با 47 امتیاز قهرمان شد...

 به نظر نمی‌رسید اتفاق خاصی رخ داده باشد. او اول شده بود. جایزه خود را دریافت كرد و دیگر هیچ. مارگارت در سال 1902 با یك نویسنده هجوهای سیاسی به نام «فینلی پیتر دون» ازدواج كرد. نویسنده‌ای كه اثر مستر دولی از او به یادگار ماند. مارگارت در 10 ژوئن 1955 درگذشت. با این حال تحقیقات مورخین ورزشی ثابت كرد تورنمنت گلفی كه ابوت در آن قهرمان شد، یكی از مسابقات المپیك پاریس بوده است.  احتمالاً ابوت پس از شارلوت كوپر بریتانیایی دومین قهرمان بخش زنان در المپیك می‌باشد. با این حال او هرگز متوجه نشد كه اهمیت قهرمانی‌اش تا چه حد بوده است. قهرمانی به این بی‌خبری سراغ دارید؟

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی مارگارت ابوت فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی مارگارت ابوت» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید