ارزیابی مهاجرت
کد مطلب:  72230 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی تافی ایبل

بیوگرافی تافی ایبل

تافی اِیبِل 24 ساله بود که افتخار پرچمداری کاروان کشورش را در بازیهای المپیک زمستانی به دست آورد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

ایبل که روز 28 می 1900 در سالوت مینشیگان متولد شد، در نخستین دوره بازیهای المپیک زمستانی پرچمدار آمریکا در افتتاحیه المپیک شامونی بود. او که بازیکن هاکی روی یخ بود، بیشتر دوران حرفه خود را به عنوان مدافع در باشگاه سنت پل سپری کرد.

 در المپیک زمستانی شامونی او و ایالات متحده با کسب 5 برد و تنها یک شکست، نایب قهرمان بازیهای هاکی شدند. چندی بعد و در سال 1926 او راهی باشگاه نیویورک رنجرز شد و یکی از نخستین آمریکایی هایی بود که در لیگ ملی تازه متولد شده هاکی( NHL)  به فعالیت پرداخت.  او که با قامت 186 سانتی متری و وزن 102 کیلوگرمی خود، مدافعی غیرقابل نفوذ بود، در دومین دوره مسابقات جام ان اچ ال در 1928 همراه با رنجرز قهرمان شد تا نام ایبل به عنوان یکی از نخستین آمریکایی هایی که فاتح ورژن جدید جام استنلی شده اند، در این مسابقات ماندگار شود. کمتر از دو فصل بعد، او راهی تیم هاکی شیکاگو بلک هاوکز( شاهین های سیاه شیکاگو) شد و پنج فصل بعدی و پایانی حرفه خود را در این تیم سپری کرد.

File:Taffyabel.jpg

او پس از ده سال فعالیت حرفه ای در هاکی و انجام نزدیک به 400 مسابقه در لیگ در 1934 با دنیای قهرمانی وداع کرد. پس از آن به مربیگری روی آورد. در حالی که در همان زمان محلی در میشیگان برای توریست ها تاسیس کرد که لُژ تافی نام گرفت.  

Taffy Abel | puckstruck | Page 2

پایان عمر تافی در روز اول آگوست 1964 بود. در حالی که نه سال پس از مرگ او، نامش در تالار افتخارات هاکی آمریکا به ثبت رسید. تافی ایبل آره نا نیز پیست یخی بود که در دانشگاه سالوت میشیگان به یاد او نامگذاری شد.

ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی تافی ایبل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بیوگرافی تافی ایبل» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید