کد مطلب: 309 درج نظر
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بیماری روماتیسم با طب سنتی

بیماری روماتیسم با طب سنتی

بیماری دردناک روماتیسم:   جوشانده ی برگ و گل سیب زمینى به مقدار سى گرم در یک لیتر آب را به اشخاصى که مبتلا...
زمان مطالعه: 7 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

بیماری دردناک روماتیسم:

 

جوشانده ی برگ و گل سیب زمینی به مقدار سی گرم در یک لیتر آب را به اشخاصی که مبتلا به رماتیسم شده اند تجویز می کنند.

حمام آویشن مقویست و استحمام با آن به اشخاصی که مبتلا به رماتیسم هستند توصیه شده است، زیرا جریان خون در زیر پوست را منظم می کند.پانصد گرم آویشن را در کیسه ی کوچک بریزید و مدت یک ربع ساعت آن را در مقدار لازم آب بجوشانید. بعد کیسه محتوی آویشن و آب جوشیده آن را در وان حمام که دارای آب گرم است خالی کنید (درجه ی آب گرم وان باید 35 تا 40 درجه باشد).

بیمار در حدود بیست دقیقه در وان استراحت کند وبلا فاصله از حمام در آمده و در تختخواب خود دراز بکشد و روی خود را با لحاف بپوشاند تا به خوبی گرم شود و عرق کند.برای معالجه دردهایی که منشای آن رماتیسم است باید جوشانده سیب و شیرین بیان را مصرف کرد.برای تهیه ی این جوشانده باید دو یا سه سیب را چهار قطعه بکنید و با پوست یک ربع ساعت در یک لیتر آب بجوشانید و کمی شیرین بیان به آن اضافه کنید.

برای معالجه رماتیسم، به اندازه ی مساوی برگ خشک درخت فندق و برگ خشک درخت گردو را با کمی خاکستر آتش سیگار و نمک نرم و سائیده مخلوط کنید و همه ی آنها را در روغن زیتون بپزید و سپس آن را به پا یا جایی که درد می کند بمالید و مالش دهید.(تانن) و املاح پتاسیم که در گلابی وجود دارد اسید اوریک را به هر اندازه و مقداری که باشد حل می کند، به همین جهت است کسانی که مبتلا به رماتیسم و درد مفاصل که باشند گلابی برای آنها فوق العاده مفید است و یکی از میوه‌هایی است که جای داروی گرانبهایی را در معالجه ی امراض آنها به عهده گرفته است، ولی باید در هر حال گلابی رسیده و لطیف را انتخاب کنند و مصرف نمایند.

اگر روغن زیتون را با سیر کوبیده مخلوط کنند مرهمی به وجود می آید که برای انواع رماتیسم و درد عضلات و یا اعصاب گرانبهاست و باید با دست آن را روی موضع درد بمالند و ماساژ دهید.

برای درمان رماتیسم از برگ کلم ضمادی بدین ترتیب درست کنید:باید برگها را به کمک یک بطری و یا یک نورد له کرده و کمی در آتش گذاشت تا بپزد. بعد آن را روی عضوی که درد می کند گذاشته و با پارچه ی پشمی بست و هر روز باید این ضماد را دو یا سه بار تجدید کرد.در مورد بیماران مبتلا به رماتیسم، باید چند گرم مرزنگوش خشک را کوبیده، در نیم لیتر روغن زیتون بریزید و مدت دو ساعت ظرف آن را در ظرف دیگری مملو از آب روی آتش بجوشانید.

( تکنیک حرارت با بن ماری) سپس در بطری پر کرده و در جای خنکی آن را نگاهداری کنید و در محل دردناک بمالید، درد کاهش می یابد.نیم مشت جعفری خشک را با نیم لیتر آب بجوشانید و تا موقعی که گرم است آن را بنوشید.

برای رفع رماتیسم فوق العاده مفید است.رازیانه به واسطه خاصیت ادرار آور خود برای اشخاص مبتلا به رماتیسم تجویز می شود.جوشانده برگ و گل سیب زمینی به مقدار سی گرم در یک لیتر آب برای رماتیسم توصیه می شود.سیب زمینی ترشی برای مبتلایان به رماتیسم مفید است.برای درمان رماتیسم صبحهای ناشتا یک حبه سیر بخورید.

همچنین می توانید سی گرم سیر رنده شده را در یک ربع لیتر الکل نود درجه به مدت یک ماه و نیم بخیسانید و مدت 6 ماه قبل از ناهار و شام 6 قطره از این مخلوط سیر و الکل را با مقدار کمی آب مصرف کنید.ضمادهایی که از سیر می شود درد رماتیسم را تسکین می دهد. باید هر روز دو سه بار این مرهم را به جاهای دردناک بمالید و برای تهیه مرهم باید سیر را رنده کرد و دو برابر آن روغن کامفره به آن اضافه نمود.سی تا شصت گرم ریشه شنگ را در یک لیتر آب به مدت نیم ساعت بجوشانید و صبح ناشتا، بین غذاهای اصلی بخورید.خوردن آب هویج خام صبح ناشتا در درمان رماتیسم و دردهای مفصلی مؤثر است.

جوشانده گل گندم به مقدار 15 إلی 25 گرم در یک لیتر آب برای تسکین دردهای رماتیسمی مفید است.دمکرده گل طاووسی به مقدار یک قاشق چای خوری در یک لیوان آبجوش برای معالجه رماتیسم مصرف می شود ولی نباید بیش از سه فنجان از دمکرده آن مصرف شود.شاه پسند طبی ضد رماتیسم است.

دمکرده آن سی تا چهل گرم در یک لیتر آب است که باید ده دقیقه جوشانده شود.برای درمان رماتیسم، 25 تا 30 گرم زبان گنجشک را در یک لیتر آب دم کرده میل نمائید تا شفا یابید.دمکرده گل مریم نخودی برای درمان رماتیسم مفید است. یک قاشق شربت خوری مریم نخودی خشک را در یک لیوان آبجوش بریز ید و روزی چهار فنجان از آن بنوشید ریشه برگ بابا آدم در معالجه رماتیسم مؤثر واقع می شود.اگر مبتلایان به رماتیسم، روغن بابونه را در جاهای دردناک بدن خود بمالند درد شان تسکین می یابد.آویشن کوهی برای درمان رماتیسم و ورم مفاصل مفید است. برای این منظور گل و برگ آویشن کوهی را له کرده و در ظرفی روی اجاق گرم کنید و گرما گرم روی ناحیه ای که درد می کند بگذارید و ببندید تا درد رفع شود.

کاکوتی برای درمان رماتیسم مفید است.مقدار مصرف آن به صورت دمکرده، پانزده تا بیست و پنج گرم در یک لیتر آب است.جوشانده گل باقلا به مقدار سی تا شصت گرم در یک لیتر آب، اگر در فواصل غذا یک فنجان از آن مصرف شود، برای رماتیسم و درد مفاصل بسیار مفید است.تره فرنگی برای رماتیسم و درد مفصل بسیار مفید است.پیاز چون ادرار آوری قوی است در معالجه رماتیسم مفصلی مصرف می شود.

کسانی که مبتلا به رماتیسم هستند باید روزانه پیاز زیادی بخورند.ترب سیاه برای درمان رماتیسم تجویز شده است.جوشانده ترخون به مقدار بیست و پنج تا سی گرم در یک لیتر آب برای دردهای رماتیسمی مفید است. همچنین دم کرده آن به مقدار پنج گرم ترخون خرد شده در یک فنجان آب جوش که به مدت ده دقیقه دم بکشد و بعد از صرف غذا میل شود برای رفع دردهای رماتیسمی تجویز می شود.

انگور برای درمان رماتیسم مصرف می شود. در این مورد هر روز سه لیوان کوچک آب انگور را در طول روز در ساعتهائی که فاصله زیادی با غذا دارد میل کنید.کسانی که رماتیسم دارند وقتی به حمام می روند می توانند تفاله‌های انگور را به بدن خود بمالند و مدتی بنشینند و بدن را با آن بشویند.انگور فرنگی بواسطه خاصیت ادرار آور خود برای مبتلایان به رماتیسم مفید است. دمکرده برگ انگور فرنگی به مقدار سی تا پنجاه گرم در یک لیتر آب اگر به مقدار دو تا سه فنجان در روز مصرف شود رماتیسم را درمان می کند.برای معالجه رماتیسم باید بادام تلخ را کوبید و به شکل ضماد در آورد و روی قسمتهایی که درد می کند گذاشت.تمشک خنک برای مبتلایان به روماتیسم مفید است.

توت فرنگی را برای مبتلایان به رماتیسم و درد مفاصل توصیه می کنند. جوشانده ریشه و برگ خشک توت فرنگی به مقدار سی گرم در یک لیتر آب برای رماتیسم بسیار مفید است.خربزه چون ادرار آور است برای مبتلایان به رماتیسم مفید است.مصرف سیب را به اشخاصی که مبتلا به روماتیسم مزمن و درد مفاصل هستند توصیه می کنند.

گیلاس چون خاصیت ادرار آور دارد برای مبتلایان به رماتیسم و دردهای مفاصلی مفید است و همچنین مصرف دمکرده دم گیلاس به مقدار ده گرم در یک لیتر آب همین خاصیت را دارد و نیز جوشانده سی گرم دم گیلاس در یک لیتر آب به مدت ده دقیقه برای رماتیسم مفید است.تاجریزی بطور مالیدنی بر ضد رماتیسم و درد مفاصل مورد استفاده قرار می گیرد.تربچه ضد سستی استخوانها و مسمومیت بدن است و به این علت آن را چون پاک کننده کبد و کلیه‌ها می دانند، در مورد ورم مفصل مزمن مصرف آن را توصیه می کنند.گل کلم برای کسانی که ورم مفاصل دارند و مبتلا به رماتیسم هستند توصیه شده است.

مصرف کاسنی را در مورد ورم مفاصل توصیه می کنند.برای درد مفاصل یک شلغم را بپزید و آن را ریز ریز کرده به شکل فرنی درآورید و مثل ضمادی روی مفاصلی که درد می کند بمالید.

مصرف گوجه فرنگی رای اشخاص مبتلا به درد مفاصل تجویز شده است.بیماران مبتلا به رماتیسم و درد مفاصل باید موز مصرف کنند.برای مبارزه بر ضد رماتیسم باید کرفس را قطعه قطعه کرده و در آب جوشانید و آب جوشیده ی آن را نوشید.برای اینکه رماتیسم به کلی ریشه کن گردد، باید بیست و یک روز تمام هر روز یک لیوان آب کرفس خورد.کرفس را بکوبید و با آرد برنج مخلوط کنید و به صورت ضماد در آورید و در جاهای دردناک بدنتان بگذارید، درد رماتیسم را تسکین خواهد داد.

این ضماد بیشتر مؤثر خواهد شد، اگر سالاد کرفس را یا پیاز خام و آب لیمو و چند قطره روغن زیتون تهیه کنید و چند روز غذای خود را منحصر به آن کنید درمان مؤثری خواهد بود.از غدد فوق کلیه، داروی گران قیمتی استخراج کرده اند که کورتیزن نام دارد و معالج روماتیسم می باشد. این هورمون اخیرا در خرما کشف شده است همچنین پرتقال با خرما ضد رماتیسم است.

رزماری از گیاهانی است که استفاده از آن در محل درد نتیجه بسیار مطلوبی داشته و با افزایش جریان خون در محل و اثرات ضد التهابی خود اثرات مطلوبی برجا می گذارد در بازار دارویی کشور عصاره رزماری به صورت اسپری در داروخانه ها قابل دسترسی است اگر این اسپری همراه با خوردن دم کرده گزنه و یا عصاره آن مصرف شود می تواند در درمان بسیار موثر و کارا باشد.احتیاط:مصرف مارچوبه در رماتیسم شدید مفصلی به علت اینکه ایجاد ناراحتی می کند ممنوع است.اسفناج چون دارای نمک اسید اوکسالیک است برای اشخاصی که مبتلا به رماتیسم هستند و مفاصل آنها ورم کرده منع شده است.

: برای دریافت مشاوره درباره بیماری روماتیسم با طب سنتی فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «بیماری روماتیسم با طب سنتی» در کادر زیر بنویسید :

7 - 3 = ?