کد مطلب:  63897 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
برگزاری دومین جشنواره آیین های موسیقایی نواحی ایران

برگزاری دومین جشنواره آیین های موسیقایی نواحی ایران

بر اساس اعلام دبیر دومین جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های موسیقایی نواحی ایران این جشنواره در هفته پایانی اردیبهشت برگزار خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، دومین جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های موسیقایی نواحی ایران به دبیری علمی دامون شش بلوکی و دبیری اجرایی آرش صفری، 25 تا 30 اردیبهشت 1401 در شهر تاریخی شیراز برگزار خواهد شد.

بر اساس اعلام روابط عمومی این جشنواره ملی، در این دوره از جشنواره که به همت موسسه فرهنگی هنری آوای هنر ایل قشقایی و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و شهرداری شیراز برگزار ‌می‌شود، گروه‌های موسیقی محلی از اقوام و استان های سراسر کشور با محوریت اجرای موسیقی و آیین‌های منطقه‌ای ویژه خود به روی صحنه می‌روند.

بر این اساس گروه‌های موسیقی‌ نواحی و راویان آیین‌های بومی از مناطقی کانند استان ها و شهر های لرستان، سیستان‌ و بلوچستان، شیراز، آذربایجان، ترکمن‌صحرا، ایل‌بختیاری، ایل‌قشقایی، کهکیلویه‌ و بویر احمد، خوزستان، گیلان، کرمان، کیش، کردستان، مازندران، بوشهر و تربت جام در دومین جشنواره ملی موسیقی و آیین های موسیقایی نواحی ایران روی صحنه به اجرای موسیقی زنده خود خواهند پرداخت.

از بخش های جانبی این جشنواره ملی می توان به برگزاری کارگاه‌های پژوهشی، برگزاری آیین‌های موسیقیایی کهن اقوام با اولویت آیین‌های موسیقیایی ارزشمند دینی مذهبی، اجرای آیین‌های موسیقیایی اصیل مناطق، تقدیر و تجلیل از خنیاگران و راویان و محققان برجسته کشور، دریافت مقالات علمی و پژوهشی با موضوعات مشخص در حوزه کارگاه‌های موسیقی مناطق مربوط و انتشار کتاب جشنواره اشاره کرد.

در پایان لازم به ذکر است که موسسه فرهنگی هنری آوای هنر ایل قشقایی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزارکننده این جشنواره در اردیبهشت ماه در شهر شیراز خواهند بود.

: برای دریافت مشاوره درباره برگزاری دومین جشنواره آیین های موسیقایی نواحی ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «برگزاری دومین جشنواره آیین های موسیقایی نواحی ایران» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید