کد مطلب: 60437 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
هشدار! مراقب بدافزار «اسکوئید گیم» باشید

هشدار! مراقب بدافزار «اسکوئید گیم» باشید

یک برنامه جعلی با عنوان بازی «اسکوئید گیم» در گوگل پلی استور قرار گرفته که حاوی بدافزار می باشد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

سریال «اسکوئید گیم» که به تازگی پربیننده‌ترین سریال شرکت نتفلیکس شده است، در ایران به نام «بازی مرکب» شناخته می‌شود. براساس آمار منتشر شده، بیش از 142 میلیون کاربر در سراسر جهان این سریال کره ای را تماشا کرده اند.

سریال اسکوئید گیم در چند روز اخیر ببیندگان بسیاری را به سوی خود جذب کرده است و کالا‌های مرتبط به این سریال از جمله لباس ها و بازی ها در بازارهای آنلاین موجود شده است.  برنامه های غیر رسمی «اسکوئید گیم» در پلی استور گوگل منتشر شده است که گفته می شود یکی از این برنامه‌ها دارای بدافزار است.

به گزارش آسمونی و به نقل از گزارش فوربز، این برنامه اندرویدی که تصاویر پس زمینه از سریال «اسکوئید گیم» را ارائه می دهد، با بدافزار‌ها پر شده است. یکی از کاربران توئیتر این برنامه پرخطر را کشف کرد و سپس توسط محققین بدافزار مورد بررسی قرار گرفت. پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد که این برنامه تبلیغات مخرب و اشتراک پیامک‌های ناخواسته را انجام دهد.گفته می شود هکر‌ها از بدافزار Joker در این برنامه استفاده کرده اند.

خوشبختانه گوگل این برنامه را از «پلی استور» حذف کرد، اما طبق یافته ها، بیش از 5 هزار کاربر آن را دانلود کرده اند.

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «هشدار! مراقب بدافزار «اسکوئید گیم» باشید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?