مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  70002 
2 نظر
2 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازگشت هوانگ کی هوان

بازگشت هوانگ کی هوان

هوانگ کی هوان شخصیت سریال مستر سان‌شاین پس از صد سال از آمریکا به کره جنوبی بازگشت و در کشورش به خاک سپرده شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

هوانگ کی هوان (Hwang Ki-hwan) شخصیت اصلی سریال مستر سان‌شاین یا مرد آفتابی از آمریکا به کشورش کره جنوبی بازگشت. هوانگ کی هوان مبارز فقید استقلال کره، 100 سال پس از مرگش در اواخر آوریل 2023 از نیویورک به فرودگاه اینچئون، کره جنوبی رسید. در ادامه با آسمونی باشید تا به جزئیات این خبر بپردازیم.

حمل تابوت هوانگ کی هوان در فرودگاه اینچئون

بسیاری از مردم کره جنوبی به‌خصوص جوانان این کشور، سریال مرد آفتابی را بسیار دوست داشتند و این سریال جزء سریال‌های پرطرفدار کره‌ای در سال 2018 در جهان شناخته شد اما آنها نمی‌دانستند که شخصیت یوجین چوی از این شخص یعنی هوانگ کی هوان الهام گرفته شده بود. نقش یوجین را لی بیونگ هان بازی کرده بود.

رسانه‌های کره‌ای از اواخر ماه آوریل 2023 که جسد هوانگ کی هوان به کره برگشته تا کنون درباره شخصیت این استقلال‌طلب مبارز صحبت می‌کنند و معتقدند باید نام چنین افرادی را به جوانان کنونی کشور شناساند.

هوانگ کی هوان از سال 1923 به صورت ناشناس در قبرستان مونت الیوت در نیویورک به خاک سپرده شد. یک قرن پس از مرگ او، جسد وی در آوریل 2023 به فرودگاه اینچئون رسید و گاردهای ارتش، تابوت هوانگ را که با پرچم ملی کره جنوبی پوشانده شده بود، با احترام حمل کردند. پیکر او در گورستان ملی دائجون در 140 کیلومتری جنوب سئول به خاک سپرده شد.

نام انگلیسی هوانگ، ارل کی وانگ است. وی در سال 1886 در سانچون، استان پیونگان جنوبی، که اکنون در کره شمالی است به دنیا آمد و در سال 1904 برای تحصیل به ایالات متحده نقل مکان کرد. سپس در سال 1918 در طول جنگ جهانی اول داوطلبانه برای ایالات متحده جنگید و سربازان مجروح را در خط مقدم در اروپا نجات داد. وی برای استقلال کره در دوران جنگ با ژاپن کارهای زیادی انجام داد. دولت کره جنوبی به او نشان شایستگی بنیاد ملی و جایزه میهن پرستی را اعطا کرد.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره بازگشت هوانگ کی هوان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «بازگشت هوانگ کی هوان» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید