کد مطلب:  63117 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
بازار گل و گیاه غرب تهران

بازار گل و گیاه غرب تهران

بازار گل و گیاه غرب تهران از 3 سالن جداگانه کنار یکدیگر تشکیل شده است که هر سالن در زمینه مجزا فعالیت دارد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازار گل و گیاه در غرب تهران یکی از گل فروشی های بزرگ تهران است که در طی 3 بخش، گل و گیاه و وسائل مرتبط با آنها را به فروش می رساند. در این بازار عده ای برای لذت بردن از گل ها و تازه کردن هوا به آنجا مراجعه می کنند، عده ای دیگر هم برای خرید گل و انواع گیاهان برای خود و دیگران به آنجا سر میزنند. بنابراین برای آشنایی با فعالیت این بازار و همچنین آدرس و نحوه دسترسی به بازار گل و گیاه غرب تهران ادامه مطلب آسمونی را مطالعه بفرمائید.

بازار گل و گیاه غرب تهران کجاست؟

در تهران چند بازار گل و گیاه وجود دارد که یکی از آنها بازار گل و گیاه غرب است. خوشبختانه این بازار راه های دسترسی مناسبی دارد؛ همچنین کسانی که آبشناسان را می شناسند قطعاً نام این بازار را هم شنیده اند. به 3 روش می توان آدرس بازار گل و گیاه غرب تهران را به دیگران معرفی کرد که در ادامه آنها را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد.

امکانات بازار گل و گیاه غرب تهران

این بازار دارای 3 سالن سرپوشیده است که در سالن اول، انواع گلدان های مختلف (از همه نوع جنس) را به فروش می رسانند؛ در سالن دوم، انواع گل ها و گیاهان مختلف را برای فروش در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده اند؛ و سرانجام در سالن سوم، گل های از شاخه بریده را در گلدان های مملو از آب می توان دید. در اینجا نزئین ماشین عروس، دست گل عروس و سبد گل را هم می توان انتخاب کرد و با آنها هماهنگی های لازم را انجام داد.

  • فاز باغچه ای بازار گل و گیاه غرب تهران

در این فاز، انواعی از گل های باغچه ای و همچنین انواع خاک و کودها را به فروش می رسانند. فاز باغچه ای دیگر سرپوشیده نیست و کاملاً روباز است.

  • تزئینات و گلدان ها

برای رسیدن به این بخش باید از پله های بزرگ بالا رفت تا به 2 سالن بزرگ رسید. در این دو سالن، غرفه های مختلفی از انواع وسایل تزئینی سفالی و چوبی و انواع گلدان ها، بذرها و همچنین وسائل باغبانی برای فروش وجود دارد. در اینجا غرفه ای از انواع کاکتوس ها هم قرار دارد.

قیمت ها در بازار گل و گیاه غرب تهران چگونه است؟

بازار گل و گیاه غرب تهران
بازار گل و گیاه غرب تهران

قیمت گل و گیاه در این بازار نسبت به میادین دیگر تهران اندکی بیشتر است؛ اما نسبت به گل فروشی ها باز هم مناسب تر است. در این بازار چانه زدن هم رایج است!

آدرس بازار گل و گیاه غرب تهران کجاست؟

  1. شوربختانه هیچ خط مترویی برای رسیدن به بازار گل و گیاه غرب تهران وجود ندارد.
  2. تاکسی خطی هم برای این بازار همچنان وجود ندارد.
  3. اما می توان با استفاده از خطوط تندروی BRT تا میدان پونک رفت، و پس از آن در ابتدای بلوار شهید میرزا بابایی از یکی از خط ها ایرانپارس شد و در پمپ بنزین ایرانپارس پیاده شد. سپس از پمپ بنزین تا بازار گل مسیری کوتاه حدود 5 دقیقه را می توان پیاده روی کرد.
  4. اگر قصد خرید چندین گلدان را دارید بهتر است از ماشین شخصی خودتان استفاده کنید، اتفاقا برای رسیدن به آنجا با استفاده از ماشین شخصی 3 آدرس وجود دارد:
  • یادگار امام شمال، بزرگراه نیایش، نیایش غرب، آبشناسان، ستاری، دوربرگردان دوم
  • انتهای اتوبان ستاری شمال، دومین خروجی دوربرگردان، جنب پمپ بنزین
  • ستاری شمال، قبل از میدان دانشگاه آزاد، فرعی به سمت خیابان زیتون، فرعی سمت راست

روزها و ساعات کاری بازار گل و گیاه غرب تهران چگونه است؟

این بازار زیبا در روزهای شنبه تا چهارنشبه از 9 صبح تا 8 شب و همچنین در روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 9 صبح تا 8:30 شب باز است، البته در ساعات ظهر بخاطر ناهار و نماز جوابگو نیستند. این بازار فقط در روزهای عزاداری ها تعطیل است!

در تعطیلات نوروز هم تمامی روزها باز است و پر از انواع گل و گیاهان، گلدان ها و حتی ماهی گلی است!

نظر خود را درباره «بازار گل و گیاه غرب تهران» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید