مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  59903 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سمفونی ناتمام 10 بتهوون با استفاده از هوش مصنوعی بازسازی شد

سمفونی ناتمام 10 بتهوون با استفاده از هوش مصنوعی بازسازی شد

موسیقی‌دانان سوئیسی با هدایت گیوم برنی رهبر ارکستر در سالن کنسرت لوزان سمفونی ناتمام شماره 10 بتهوون را به وسیله هوش مصنوعی باز آفرینی می‌کنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از تک‌اکسپلور، طرفداران و متخصصین موسیقی کلاسیک همیشه می‌خواستند بدانند که لودویگ ون بتهوون پس از سمفونی بزرگ نهم خود چه قطعه‌ای می‌نوشت. تعدادی از موسیقی‌دانان و آهنگسازان این جسارت را به خرج دادند تا برخی از نوشته‌های قدیمی بتهوون که به اعتقاد آن‌ها اولین طرح‌های سمفونی بعدی او بود را تکمیل و تنظیم کنند. اما امسال، گیوم برنی و گروه ارکستر Nexus تصمیم گرفتند تا با استفاده از هوش مصنوعی قطعه‌ای چهار دقیقه‌ای به نام سمفونی 10.1 BeethovANN ساخته و اجرا کنند.

 او پیش از اجرا به خبرگزاری فرانسه گفت: ما نمی‌دانیم این قطعه چگونه خواهد بود. نتیجه‌ی نهایی تنها چند ساعت قبل از اجرا تولید و چاپ شد و فلوریان کلمبو، طراح برنامه‌های رایانه‌ای آخرین مراحل آن را نظارت کرد.

برنی با اشاره به این که این قطعه نبوغ بتهوون را کم داشت گفت: برخی از بخش‌های این قطعه بسیار خوب بودند و برخی از آن‌ها کمی ناهمانگی داشتند.

"کلمبو" که دانشمند کامپیوتر از دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان است الگوریتم خود را با استفاده از یادگیری عمیق ایجاد کرده است. یادگیری عمیق زیرمجموعه‌ای از هوش مصنوعی است و هدف آن آموزش نحوه تفکر به رایانه‌ها به وسیله‌ی مدل‌های مغز انسان یا شبکه عصبی مصنوعی است.

این برنامه‌نویس رایانه‌ای که نزدیک به یک دهه بر روی تولید قطعات موسیقی به وسیله‌ی یادگیری عمیق کار کرده است می‌گوید: استفاده از رایانه برای بازآفرینی قطعه‌ای که توسط یکی از نوابغ موسیقی جهان آغاز شده است باعث از بین رفتن فرآیند خلاقانه انسان نمی‌شود. او الگوریتم خود را ابزاری جدید برای بهبود فرآیند آهنگسازی و گسترش خلاقیت انسان می‌داند.

در پایان برنی تاکید کرد که هیچ‌کس قصد جایگزینی بتهوون را ندارد و در حقیقت به نظر می‌رسد این آهنگساز آلمانی نیز به الگوریتم‌ها علاقه‌مند بوده است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره سمفونی ناتمام 10 بتهوون با استفاده از هوش مصنوعی بازسازی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سمفونی ناتمام 10 بتهوون با استفاده از هوش مصنوعی بازسازی شد» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید