کد مطلب:  44209 
درج نظر
ویرایش پست
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اپل با خرید شرکت Drive.ai به صنعت خودرو ورود پیدا می کند

اپل با خرید شرکت Drive.ai به صنعت خودرو ورود پیدا می کند

اپل سعی دارد به تولید دستگاه های سخت افزاری مختلفی بپردازد و تنها به موارد خاصی اکتفا نکند. از این رو درصدد...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اپل سعی دارد به تولید دستگاه های سخت افزاری مختلفی بپردازد و تنها به موارد خاصی اکتفا نکند. از این رو درصدد است تا با خرید شرکت های مختلف زمینه کاری خود را گسترش داده و به شرکت بزرگتری تبدیل شود.

به گزارش وب سایت آسمونی، خودروهای خودران به سیستم های پیشرفته مجهز هستند و می توانند محیط را از هر جهت اسکن کرده و در جهات مختلف حرکت کنند. در خودروهای خودران پیشرفته ترین سنسوره ها استفاده شده تا خودرو بتواند مسیر ایمنی را حرکت کند و اصلا تصادفی نداشته باشد.

پیشرفته ترین کامپیوترها و سیسم ها در خودروهای خودران به کار گرفته شده تا کلیه سیستم های ماشین به نحو احسن کار کنند. خودروهای خودران می توانند تا زمان 30 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند و سرعت بیش از این می تواند برای ماشین خطرناک باشد. دو دوربین در بالای ماشین جهت اسکن کردن مسیر کارگذاشته شده تا طول مسیر و حرکت عابران را اسکن کرده و شناسایی کند.

خودروهای برقی برای اولین بار در ژاپن استفاده شدند و امروزه در همه جای جهان این تکنولوژی توسعه و گسترش یافته و روز به روز بر دامنه این تکنولوژی افزوده می شود و روزی فرا خواهد رسید که رانندگی به صورت رانندگی خودران خواهد بود و رانندگان در داخل ماشین وقت بیشتری خواهند داشت.

خودروهای خودران برای شرکت اپل حوزه جدیدی است که دوست دارد وارد شده و کاربران خود را بیش از پیش شگفت زده کند و بیش از 100 مهندس شرکت drive.ai را استخدام کرده و از قدرت تفکر آن ها استفاده کند.اپل و برنامه های بزرگ در خودروسازی

اپل با خرید شرکت Drive.ai به صنعت خودرو ورود پیدا می کند
اپل با خرید شرکت Drive.ai به صنعت خودرو ورود پیدا می کند

خرید امتیاز و تجاری شرکت drive.ai نیز در این جهت است و بعد از خرید این شرکت، کلیه امکانات شرکت در اختیار اپل قرار خواهد گرفت. سخنگوی شرکت اعلام کرده که نتایج مذاکرات را به همین زودی منتشر نخواهیم کرد و هرگز به تخمین های شرکت درباره خرید این شرکت پاسخ نخواهیم داد. یک دانشجوی کارشناسی ارشد هوش مصنوعی ایده شرکت drive.ai را در سال 2015 مطرح کرد و در سال 2018 کلیه اقدامات و کارهای اجرایی آن را در ایالت تگزاس شروع کرد.

هدف این دانشجو توسعه و گسترش خودروهای خودران است تا خودروها به بهترین وضعی حرکت کنند. شرکت های مختلفی از جمله گوگل در زمینه تولید خودروهای خودران سابقه فعالیت دارد و حالا اپل وارد میدان شده و دوست دارد که در این زمینه نیز اقداماتی انجام دهد. شرکت ‌drive.ai با سرمایه گذاری 7 میلیون دلار شرکت های New Enterprise Associates و آنویدیا شروع به کار کرد و البته این مقدر رقم برای شروع و فعالیت در این حوزه رقم ناچیزی است و باید رقم سرمایه گذاری را افزایش داد تا بتوان موفقیت های بزرگ تر و بیشتری را کسب کرد.

در صورتی که مذاکرات با موفقیت به اتمام برسد ، شرکت اپل می تواند از همه امتیازات و مهندسین شرکت drive.ai  به نفع خود استفاده کرده و تست های خودروهای بزرگ تری را شروع کند. پروژه تایتان خودروهای خودران در ابتدا محرمانه بود ولی به تدریج با توسعه ارتباطات و فناوری، این تکنولوژی در اختیار همگان قرار گرفت. سیاست اپل در اواخر دهه 2016 به یکباره تغییر کرد و شرکت اپل تصمیم گرفت که شرکت  drive.ai  را خریداری کند.

شرکت اپل بیش از 70 خودروی خودران را در جاده های کالیفرنیا تست کرده و مهندس مایکل شوکوش را استخدام کرده است.

: برای دریافت مشاوره درباره اپل با خرید شرکت Drive.ai به صنعت خودرو ورود پیدا می کند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «اپل با خرید شرکت Drive.ai به صنعت خودرو ورود پیدا می کند» در کادر زیر بنویسید :

8 - 4 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید