کد مطلب:  61425 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انتقاد دبیر شورای فرهنگی عمومی از بی توجهی به طراحان لباس داخلی

انتقاد دبیر شورای فرهنگی عمومی از بی توجهی به طراحان لباس داخلی

دبیر شورای فرهنگی عمومی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس از واردات لباس های دست دوم و خلاف فرهنگ کشور انتقاد کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی وبه نقل از آنا، سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگی عمومی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس در حاشیه نمایشگاه طراحی لباس با رویکرد لباس اجتماع و مشاغل که روز گذشته دانشگاه الزهرا برگزار شد با انتقاد از بی توجهی به تولیدات داخلی و طراحان داخلی بیان کرد: نیروی کار و ایده‌های خوبی در این دانشگاه وجود دارد که با حمایت از این طراحی‌ها، قطعا ایده‌های بزرگی در کشور شکل می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به لزوم ایجاد تحولی بزرگ در نظام فرهنگی کشور گفت: اجزا و ابعاد مختلف این امر ناشناخته مانده است که اختلاف و تفاوت عقیده‌ها با رفع ناکارآمدی برطرف خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگی عمومی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس عنوان کرد: در عرصه ساماندهی مد و لباس، فضای دو قطبی وجود دارد که هر دو طرف حاضر به عقب نشینی نیستند، و حتی گاهی علیه یکدیگر فعالیت می‌کنند. صنعت در این زمینه به دانشگاه‌ها بی‌مهری می‌کند چراکه طراحی لباس جذاب در کشور کم است و این امر موجب شده لباس عفیفانه ارزان قیمت در بازار وجود نداشته باشد در حالی‌که جامعه ما لیاقت بهترین لباس‌ها دارد نه پوشاک وارداتی دست دوم و خلاف فرهنگ کشور. ساماندهی این امر وظیفه صنعت است.

امامیدر پایان خاطر نشان کرد:  یک برنامه تحول 8 ساله برای جشنواره فجر طراحی کرده‌ایم که طراحی‌های ما در تراز ملی و بین‌المللی به نمایش گذاشته شود. در اواخر بهمن ماه نیز نمایشگاه مد و لباس ایران در اکسپو دبی برگزار خواهد شد. قصد داریم این نمایشگاه‌ها را هر سال در 25 کشور دنیا برگزار کنیم تا جهانیان از فرهنگ، پوشش، آراستگی و توانمندی طراحان لباس ایرانی آگاه شوند.

 

: برای دریافت مشاوره درباره انتقاد دبیر شورای فرهنگی عمومی از بی توجهی به طراحان لباس داخلی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «انتقاد دبیر شورای فرهنگی عمومی از بی توجهی به طراحان لباس داخلی» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید