کد مطلب: 59733 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
یک دیپلمات روس نماینده ویژه سازمان ملل رد صحرای غربی شد

یک دیپلمات روس نماینده ویژه سازمان ملل رد صحرای غربی شد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل "الکساندر ایوانکو"، دیپلمات روسی را به عنوان نماینده ویژه خود در صحرای غربی منصوب کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روسیا الیوم، استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار داشت که الکساندر ایوانکو نماینده ویژه در صحرای غربی و رئیس هیات نمایندگی سازمان ملل متحد برای برگزاری همه پرسی در منطقه مورد مناقشه است.

وی افزود: ایوانکو بیش از 30 سال سابقه کار در زمینه روابط بین الملل، حفظ صلح  دارد و همچنین قبلاً سخنگوی رسمی نمایندگی سازمان ملل در کشور کوزوو (از 2006تا 2009) و نماینده سازمان ملل در کشور بوسنی و هرزگوین (از 1994 تا 1998) بوده است.

این درحالی است که پست فرستاده ویژه سازمان ملل از زمان استعفای هورست کوهلر، رئیس جمهور پیشین آلمان در ماه مه 2019 همچنان خالی است.

وظایف نماینده ویژه سازمان ملل متحد با فرستاده ویژه متفاوت است، زیرا نماینده ویژه بیشتر بر مدیریت کار نمایندگی سازمان ملل متحد تمرکز دارد، در حالی که منصب فرستاده ویژه بر مذاکرات بین دو طرف درگیر و جستجوی راه حل برای آن متمرکز است.

از سال 1975، درگیری بین مراکش و جبهه پولیساریو بر سر صحرای غربی همچنان ادامه دارد و این موضوع به یک درگیری مسلحانه تبدیل شد که تا سال 1991 ادامه داشت و با امضای توافق آتش بس متوقف شد.

دولت مرکزی مراکش بر حق خود در صحرای غربی پافشاری می‌کند و پیشنهاد خودمختاری تحت حاکمیت خود را می دهد، در حالی که  جبهه پولیساریو خواستار برگزاری همه پرسی برای تعیین سرنوشت این منطقه می باشد.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «یک دیپلمات روس نماینده ویژه سازمان ملل رد صحرای غربی شد»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 9 = ?