کد مطلب:  63958 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
امکان تغییر حوزه امتحانی داوطلبان ارشد 1401

امکان تغییر حوزه امتحانی داوطلبان ارشد 1401

بر اساس اعلام سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان ازمون ارشد 1401 می توانند حوزه امتحانی خود را تغییر دهند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش اسمونی و به نقل از ایسنا، حسن مروتی، سرپرست معاونت امور آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 1401 در موعد مقرر و اعلام شده گفت: داوطلبان این آزمون که تاریخ فارغ‌التحصیلی خود را در زمان ثبت‌نام از تاریخ اول اسفند ماه گذشته، به بعد درج کرده‌اند، می‌توانند حوزه امتحانی خود را به شهر محل تحصیل تغییر دهند.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1401 در تاریخ‌های مقرر در روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه 28، 29 و 30 اردیبهشت 1401 و بدون تعویق برگزار می‌شود.

این مقام مسئول در سازمان سنجش اعلام کرده است که با توجه به اینکه بخش عمده فرایند اجرایی برگزاری آزمون همچون طراحی سؤالات، چاپ دفترچه سؤالات آزمون و پاسخنامه‌ها به پایان رسیده و مراحل قرنطینه در حال انجام است. لذا امکان تعویق آزمون کارشناسی ارشد وجود ندارد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در دو سال گذشته، زمان‌بندی برگزاری آزمون کارشناسی ارشد به دلیل شیوع ویروس کرونا تغییر کرد و با تعویق آزمون‌های ورودی، دانشگاه‌ها با مشکلات زیادی در برنامه‌ریزی ثبت نام دانشجویان مواجه شدند. بر این اساس، با توجه به مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس ضرورتی برای تغییر زمان‌بندی آزمون‌های سال جاری از جمله کارشناسی ارشد وجود ندارد و برگزاری به موقع آزمون‌ها باعث اعلام نتایج نهایی در شهریور و شروع سال تحصیلی جدید از مهر 1401 می‌شود.

مروتی در پایان با اشاره به حضوری شدن دانشگاه ها در سال جدید و درخواست های زیاد در خصوص انتقال و جابه جایی حوزه آزمون ارشد از محل زندگی داوطلبین به محل نحصیل آن ها گفت:  برای مساعدت به این گروه از داوطلبان تمهیداتی اندیشیده شده، تا در صورتی که محل تحصیل آنها با محل اقامتشان متفاوت است و حوزه امتحانی خود را با توجه به محل اقامت تعیین کردند، بتوانند در صورت تمایل نسبت به تغییر حوزه امتحانی خود به شهر محل تحصیل از امروز 5 تا 7 اردیبهشت 1401 به سامانه جامع آزمون مذکور در درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org  مراجعه و اقدام کنند.

: برای دریافت مشاوره درباره امکان تغییر حوزه امتحانی داوطلبان ارشد 1401 فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «امکان تغییر حوزه امتحانی داوطلبان ارشد 1401» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید