کد مطلب:  61439 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
اعلام خروج تمامی نیرو های آمریکایی از عراق

اعلام خروج تمامی نیرو های آمریکایی از عراق

ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا خبر خروج تمامی نیرو های نظامی خود از خاک عراق را اعلام کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از روسیا الیوم، با نزدیک شدن به تاریخ 31 دسامبر که بر اساس اعلام رسمی ائتلاف ضد داعش به رهبری ایالات متحده آمریکا آخرین روز خروج نیرو های نظامی خارجی از کشور عراق است، این ائتلاف سه روز قبل از خبر از خروج تمامی نیرو های نظامی خود داده است.

این ائتلاف اعلام کرده است که تمامی نیروهای رزمی ایالات متحده آمریکا از تاریخ 9 دسامبر سال 2021 کشور عراق را به طور کامل ترک کرده‌اند و در حال حاضر، این کشور هیچ نیروی نظامی دیگری در خاک عراق که ماموریت رزمی و نظامی داشته باشد، ندارند.

این ائتلاف بین المللی با بیان اینکه ایالات متحده آمریکا به تمامی تعهدات خود در چارچوب گفتگو های راهبردی با طرف عراقی خود پایبند بوده است تاکید کرده است: اکنون تنها مأموریت نیروهای باقی مانده در خاک عراق مأموریت مستشاری است.

در پایان لازم به ذکر است، نمایندگان پارلمان عراق در دی 1398به دنبال ترور فرماندهان مقاومت در نزدیکی فرودگاه بغداد، لایحه اخراج نظامیان آمریکایی از این کشور را تصویب کردند و در جریان گفتگوهای راهبردی میان بغداد و واشنگتن نیز طرف عراقی اعلام کرد که نظامیان آمریکا تا 31 دسامبر، پایان سال جاری میلادی خاک عراق را ترک خواهند کرد.

: برای دریافت مشاوره درباره اعلام خروج تمامی نیرو های آمریکایی از عراق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «اعلام خروج تمامی نیرو های آمریکایی از عراق» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید