کد مطلب:  63553 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ادامه بررسی طرح صیانت در مجلس

ادامه بررسی طرح صیانت در مجلس

بر اساس اعلام یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی لایحه صیانت از کابران فضای مجازی در یک کمیسیون جدید بررسی خواهد شد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، حجت الاسلام علیرضا سلیمی، یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این امر که طرح صیانت دیگر در کمیسیون قبلی اش بررسی نخواهد شد گفت: احتمالا کمیسیون مشترک جدیدی برای بررسی طرح صیانت تشکیل شده تا همچون سایر طرح‌ها و لوایح مصوبات آن در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد و حتما هم محتوای این طرح تغییر می‌کند.

وی در ادانمه افزود: رئیس کمیسیون مشترک در 10دقیقه به بیان توضیحاتی پرداخت، سپس 3 نفر موافق و 3 نفر مخالف صحبت کردند. یعنی کسانی که می‌خواستند این طرح در کمیسیون مشترک به صورت اصل 85 بررسی شود و همچنین متقاضیان برگشت طرح به صحن علنی، هر کدام در مدت 5 دقیقه صحبت‌هایشان را بیان کردند.

این عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: علاوه بر آن به چند نفر از نمایندگان دیگر نیز فرصت بیان نظراتشان داده شد. در نهایت رای استمزاجی گرفته شد که بر اساس رای استمزاجی اکثریت نمایندگان رای دادند که این طرح در کمیسیون مشترک طبق اصل 85 بررسی نشده و به صحن علنی برگردد.

سلیمی با اشاره به اینکه همه نمایندگان از وضعیت رها شده فضای مجازی گلایه مند هستند، گفت: همه نمایندگان اتفاق نظر دارند که فضای مجازی به یک قاعده و قانون احتیاج دارد و فضای مجازی به شکل فعلی رها شده است. به همین دلیل باید آن را قانونمند کرد. قاعده این است که محتوای جدیدی ارائه شود، اگر سایر مراحل پیش رود محتوای جدید به کمیسیون جدید داده می‌شود. البته این موضوع نافی این نیست که همه مسائل قبلی نافذ نبوده و غیر قابل دفاع است.

سلیمی در پایان گفت: جلسه امروز مجلس در فضایی برگزار شد که هر دو طرف نظراتشان را بیان کرده و اعتقاد داشتند که بررسی‌ها و آراء هر چه باشد تمکین می‌کنند. فضای دموکرات در صحن حاکم بود و نظرات و بیانات مطرح شد. هیات رئیسه هم تا کنون با تأنی موضوع را پیگیری کرده و مباحث فنی را دنبال می‌کند.

در پایان لازم به ذکر است که صبح امروز جلسه غیر علنی در مجلس شورای اسلامی برگزار شد که بر اساس اطلاعات خارج از این جلسه هدف از برگزاری آن ایجاد یک ضرب الجل برای تصویب لایحه صیانت از کاربران فضای مجازی می باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره ادامه بررسی طرح صیانت در مجلس فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ادامه بررسی طرح صیانت در مجلس» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید