مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  63876 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
احداث دو پارک جنگلی در مرز ایران و عراق

احداث دو پارک جنگلی در مرز ایران و عراق

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور از ایجاد دو پارک در مرز ایران و عراق در مسیر زایران اربعین به منظور کنترل ریزگردها خبر داد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی و به نقل از ایسنا، مسعود منصور، رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری از ایجاد دو پارک جنگلی بزرگ در مسیر اربعین بین ایران و عراق خبر داد و گفت: این پارک‌ها برای ایجاد رفاه زائرین و کنترل ریزگردها احداث می‌شوند.

وی با اشاره به پروژه سید الشهدا خاطر نشان کرد: بخشی از این طرح در عراق و در مسیر زوار اربعین و بخشی دیگر از ان در ایران قرار دارد. طبق پیش‌بینی‌های انجام شده  15هزار هکتار جنگلکاری درون ایران و 15 هزار هکتار جنگلکاری در عراق انجام می‌شود که 82 کیلومتر از طول آن در داخل عراق طراحی شده است و در دو طرف جاده و در  2 ستون 5 ردیفه نهالکاری انجام خواهد شد.

وی در ادامه افزود: قبل از  شیوع کرونا 15 کیلومتر از این طرح اجرا شد اما در دو سال اخیر به خاطر شرایط کرونایی کار جدیدی انجام نشده است. امیدواریم که دستگاه‌های ذیربط همچون وزارت کشور برای تکمیل این پروژه همکاری کنند.چراکه فقط محیط زیست در این زمینه مسئول نیست و بسیاری از سازمان‌های دیگر هم مسئولیت دارند.

وی در ادامه تاکید کرد: هدف اول توسعه فضای سبز و کنترل ریزگردها است و هدف دوم که ارزش بسیار زیادی دارد این است که این پارک در مسیر زوار امام حسین (ع) است و امیدواریم که وزارت کشور و سایر دستگاه ها و وزارت امورخارجه کشور عراق هم همکاری کنند تا برنامه تدوین شده اجرا شود.

رئیس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری ادامه داد: احداث دو پارک 1900 هکتاری در عراق  طراحی شده است و امیدواریم امسال وارد فاز اجرایی شود البته آغاز این اقدام بسیار بستگی به توافقات و رایزنی‌های دو کشور دارد.

در پایان این مقام مسئول با اشاره به اهداف این پروژه تاکید کرد: هدف اول توسعه فضای سبز و کنترل ریزگردها است و هدف دوم که ارزش بسیار زیادی دارد این است که این پارک در مسیر زوار امام حسین (ع) است و امیدواریم که وزارت کشور و سایر دستگاه ها و وزارت امورخارجه کشور عراق هم همکاری کنند تا برنامه تدوین شده اجرا شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره احداث دو پارک جنگلی در مرز ایران و عراق فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «احداث دو پارک جنگلی در مرز ایران و عراق» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید