کد مطلب:  63192 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آمار و ارقام انتخابی جام جهانی و عجیب ترین رکورد ایران!

آمار و ارقام انتخابی جام جهانی و عجیب ترین رکورد ایران!

رقابتهای انتخابی جام جهانی در مرحله گروهی با صدرنشینی تیمهای ایران و عربستان و صعود این تیمها به همراه کره جنوبی و ژاپن به پایان رسید.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با صعود تیمهای همیشگی به جام جهانی، حالا آسیایی ها می توانند امیدوار باشند تا برنده دیدار پلی آف امارات و استرالیا نیز در پلی آف پایانی مقابل نماینده آمریکای جنوبی( کلمبیا، پرو یا شیلی) تعداد نمایندگان این قاره به پنج افزایش یابد.

به هرشکل تجربه نشان داده که هرچقدر تیمهای آسیایی در جام جهانی باتجربه تر باشند، شانس حضور آنها در مراحل بالاتر بیشتر است( به جز ایران که استثناء است!)

آمار حیرت انگیز تیمهای آسیایی در جام جهانی نشان می دهد که هرتیمی بیش از یک بار به جام جهانی صعود کرده، حداقل یک بار از گروهش به مرحله حذفی رسیده است.( به جز تیم ملی ایران!)

قبل از هرچیز آمار و ارقامی را مرور می کنیم که دیروز در مسابقات روز آخر گروهی منطقه آسیا دستخوش تغییر شد.

8

ژاپن هشت ساعت و نه دقیقه در مقدماتی جام جهانی گل نخورده بود تا اینکه تان بین انگوین گلزن ویتنامی در سایتاما مانع از افزایش این رکورد شد. این اولین باری بود که یک بازیکن ویتنامی مقابل ژاپنی ها گلزنی می کرد. پیش از این، تنها گل تاریخ ویتنام مقابل ژاپن با گل به خودی کیتا سوزوکی بازیکن ژاپن در پیروزی 4-1 آبی سامورایی در سال 2007 به گل رسید.

17

تا قبل از مسابقه با امارات متحده در دبی، جمهوری کره در 17 بازی پیاپی مسابقات مقدماتی جام جهانی شکست نخورده بود.

32

 32 سال از حضور امارات متحده عربی در تنها جام جهانی خود می گذرد و این تیم در پلی آف آسیا فرصت دارد که شانس خود را برای شکستن طلسم 32 ساله امتحان کند. این در حالی است که استرالیا رقیب  آنها آخرین بار در سال 2002 در پلی آف از حضور در مرحله نهایی این رقابتها بازماند.

 35

سی و پنج سال پس از اینکه عمان برای اولین بار با چین  بازی کرد و در جام پادشاهی در سال 1987 با نتیجه 2-0 مقابل این تیم شکست خورد، عمان به اولین پیروزی خود در مسابقه با چین دست یافت.

****

اما در میان تیمهای آسیایی تاکنون تیمهای اندونزی، اسرائیل، کویت، عراق، امارات و چین یک بار در جام جهانی حضور یافته اند و هیچ یک موفق به صعود از مرحله اول به دور دوم نشدند. اما سایر تیمها همگی حداقل یک بار راهی دور دوم شده اند( به جز ایران!)

در این میان کره شمالی در تنها دو حضور در جام جهانی، یک بار تجربه صعود به دور یک چهارم نهایی مسابقات را به دست آورد. استرالیا و عربستان هم هر کدام یک بار با صعود از مرحله گروهی، راهی دور یک هشتم نهایی شده اند. استرالیا طی 4 بار حضور و عربستان در 5 بار شرکت در جام جهانی.

دیگر تیمی که 5 بار در جام جهانی شرکت کرده و امسال برای ششمین بار در جام جهانی شرکت خواهد کرد، ایران است که با وجود پنج حضور در جام جهانی هرگز موفق به صعود از مرحله گروهی نشده است.

ژاپنی ها نیز پیش از این 6 بار در جام جهانی شرکت کرده اند که در سالهای 2002، 2010 و 2018 موفق به صعود از گروه خود شده اند. کره جنوبی هم با 10 دوره حضور پیاپی در ادوار قبلی جام جهانی در آسیا رکورددار است. کره ای ها در جام جهانی 2002 با صعود به نیمه نهایی و کسب عنوان چهارمی آن رقابتها، بهترین عملکرد خود و تیمهای آسیایی را از خود، برجای نهادند.

نظر خود را درباره «آمار و ارقام انتخابی جام جهانی و عجیب ترین رکورد ایران!» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید